Seniorzy w Pasiece Smakulskich

Seniorzy w Pasiece Smakulskich. Za nami kolejne wydarzenie w Klubie Seniora “Integracja”. Tym razem niesłyszący i słabosłyszący seniorzy uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich. W tym celu odwiedzili Pasiekę Smakulskich w Pakosławsku koło Rawicza.

Niemal 30-osobowa grupa wyruszyła dziś wraz z panią Elżbietą Gorgoń – opiekunką klubu seniora w Fundacji FONIS na ziemię wielkopolską. Gdy dotarli na miejsce zostali przywitani przez pana Piotra, który poprowadził zajęcia. Najpierw przybliżył zebranym tematykę związaną z życiem pszczół. Uczestnicy dowiedzieli się między innymi jak długo żyje pszczoła, jakie produkty mamy dzięki pracy pszczół i jakie zadanie ma królowa matka w roju pszczół. Po teoretycznym wstępie rozpoczęła się część warsztatowa. Każdy z seniorów został zaproszony do stworzenia świeczki z pszczelego wosku a także zapachowej woskowej ozdoby. Na zakończenie pierwszej części uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań i zakupienia produktów pszczelich, z czego zresztą chętnie skorzystali.

Po części edukacyjno-warsztatowej przyszedł czas na część gastronomiczną. Oprócz kawy, herbaty i ciastka przygotowanych przez gospodarzy każdy mógł usmażyć kiełbaskę na ognisku. Gdy już wszyscy się posilili nadciągnęły ciemne chmury, a gdy autobus wyjeżdżał z Pakosławska zaczęło padać. Seniorzy w przekonaniu, że szczęście im sprzyja, w dobrych nastrojach wrócili do Wrocławia. W drodze powrotnej natomiast dopytywali już o kolejną wycieczkę.

Seniorzy w Pasiece Smakulskich4 - Seniorzy w Pasiece Smakulskich Seniorzy w Pasiece Smakulskich3 - Seniorzy w Pasiece Smakulskich Seniorzy w Pasiece Smakulskich1 - Seniorzy w Pasiece Smakulskich Seniorzy w Pasiece Smakulskich - Seniorzy w Pasiece Smakulskich

Warsztaty pszczelarskie “Seniorzy w Pasiece Smakulskich” odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2022-2023 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Seniorzy w Pasiece Smakulskich

Accessibility Toolbar