Seniorzy w Przestrzeni Trzeciego Wieku

Seniorzy w Przestrzeni Trzeciego Wieku. We wtorek 23 listopada 2021 roku niesłyszący i słabosłyszący seniorzy z Klubu Seniora „Integracja” wybrali się do wrocławskiej Przestrzeni Trzeciego Wieku, aby obejrzeć wystawę ceramiki zatytułowaną „Siła przetrwania”. Spotkaliśmy się przy pl. Solidarności 1/3/5, gdzie znajduje się ekspozycja.

W trakcie zwiedzania wystawy seniorzy podziwiali prace p. Barbary Gebas. Były to ceramiczne kwiaty, liście, postacie ludzkie, a także różnego rodzaju misy, patery, wazony. Sama autorka wystawy mówi o sobie, że ceramika to jej hobby. Jest dla niej pasją, wyzwaniem, a przede wszystkim ciągłym rozwojem, jak również poszukiwaniem samej siebie.

Oprócz wystawy ceramiki udało nam się dziś jeszcze obejrzeć również wystawę pt. „Nasza Niepodległość”. W kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę jeden z wrocławskich seniorów udostępnił swoje zbiory pocztówkowe, aby inni seniorzy mogli zobaczyć na nich kawałek polskiej historii.

Kolejną niespodzianką dzisiejszego dnia była wizyta w Laboratorium zabawek, które również znajduje się w Przestrzeni Trzeciego Wieku. Tam zobaczyliśmy zabawki z lat 50., 60. oraz 70. XX wieku. Był to świetny pretekst, aby powspominać własne dzieciństwo z wymarzonymi i wyczekiwanymi zabawkami. Po Przestrzeni Trzeciego Wieku oprowadzała nas pani Jolanta Podsiadło, która prowadzi Laboratorium Zabawek. Pomimo że na dworze zimno, w czasie wyjścia towarzyszyła nam ciepła atmosfera i radosny nastrój.

Seniorzy w Przestrzeni Trzeciego Wieku2 - Seniorzy w Przestrzeni Trzeciego Wieku Seniorzy w Przestrzeni Trzeciego Wieku1 - Seniorzy w Przestrzeni Trzeciego Wieku Seniorzy w Przestrzeni Trzeciego Wieku - Seniorzy w Przestrzeni Trzeciego Wieku

Seniorzy w Przestrzeni III Wieku to wyjście, które odbyło się w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Seniorzy w Przestrzeni Trzeciego Wieku

Accessibility Toolbar