Seniorzy z wizytą w ZOO

Z wizytą w ZOO. Wczoraj po trzymiesięcznej przerwie, wymuszonej przez epidemię koronawirusa, wróciliśmy do działań w ramach projektu “Aktywny Senior”. Pierwsze zajęcia, które mogliśmy zorganizować w związku z ogłoszeniem czwartego etapu odmrażania gospodarki, miały formę wycieczki do ogrodu zoologicznego. Dzięki temu mogliśmy zachować bezpieczne warunki, jakie daje przebywanie liczniejszej grupy w otwartej przestrzeni. Oczywiście wszyscy seniorzy mieli maseczki:)

W środowe przedpołudnie dwudziestoosobowa grupa zgromadziła się przed bramą wrocławskiego ZOO. Czekała tam pani Elżbieta Gorgoń – opiekunka naszych seniorów, która po dopełnieniu niezbędnych formalności zaprosiła do zwiedzania obiektu. Niesłyszący i słabosłyszący seniorzy spacerowali w małych grupach, spotykając się w różnych częściach sporej przestrzeni ogrodu. Wycieczka do ZOO na spotkanie ze zwierzętami okazała się być idealnym pretekstem, by spotkać się z dawno niewidzianymi znajomymi. Wiele osób, o czym już pisaliśmy na naszej stronie, tęskniło bowiem za spotkaniami Klubu Seniora “Integracja”.

Środowa wycieczka do wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego otwiera cykl zajęć wznowionych po okresie epidemii. Zaplanowana na okres wakacji przerwa w realizacji projektu jest dobrym czasem na odrobienie tych zajęć, które w okresie od marca do czerwca musieliśmy odwołać.

Zatem, kochani Seniorzy, wakacje zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. W najbliższym czasie zapraszamy Was na warsztaty ceramiczne do zaprzyjaźnionej Pracowni Ceramiki w Domaszczynie. Szczegóły znajdziecie, jak zawsze, w zakładce KALENDARZ na naszej stronie internetowej.

Wycieczka odbyła się w ramach realizacji zadania publicznego: Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior. Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Wrocław.