Sesja zdjęciowa z wiosną w tle

Sesja zdjęciowa z wiosną w tle. Wielkimi krokami zbliża się uroczyste podsumowanie IV edycji konkursu „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu”. W kwietniu tego roku, kiedy ogłoszono konkurs, Fundacja FONIS postanowiła zgłosić do udziału grupę naszych kochanych WOLONTARIUSZY. I oto przed kilkoma dniami otrzymaliśmy zaproszenie na uroczystą galę, która odbędzie się 21 maja 2021 we wrocławskim Ratuszu.

Ale zanim na galę, wybraliśmy się na przygotowaną przez organizatorów sesję zdjęciową. Dlaczego? Otóż dlatego, że jednym z elementów konkursu jest wystawa fotograficzna. Rok 2020 w szczególny sposób obfitował w działania wrocławskich wolontariuszy. Organizatorzy chcą, aby mieszkańcy Wrocławia mogli zobaczyć Wrocławskich Wolontariuszy i ich działania na specjalnej wystawie w centrum miasta.

Skorzystaliśmy więc z zaproszenia i w niedzielne popołudnie grupa chętnych wolontariuszy zawitała w plenerowym studiu fotograficznym na polnie w Parku Szczytnickim. Tam nie tylko zrobiliśmy sobie wspólną fotografię , ale również odpowiadaliśmy na pytanie o naszą motywację do działania w wolontariacie. Organizatorzy poprosili, abyśmy zabrali ze sobą coś, co wyróżnia nasz wolontariat. Zabraliśmy zatem nasze migające dłonie, aby pokazać, że to właśnie z ich pomocą, pomagamy wrocławskiemu światu ciszy. Nie zabrakło również innych znaków wyróżniających nas. Ubrani byliśmy w koszulki z logo Fundacji. To właśnie ubrani w nie wykonujemy większość naszych działań. Towarzyszyła nam też kamera. Nagrywając różnego rodzaju filmy w języku migowym, docieramy do najodleglejszych zakątków świata osób niesłyszących i słabosłyszących. I to nas wyróżnia!

Sesja zdjęciowa z wiosną w tle już za nami. To teraz pozostaje nam już tylko oczekiwać na galę finałową i rozstrzygnięcie konkursu. Kto wie…Trzymamy kciuki za grupę naszych WOLONTARIUSZY!

 

Sesja zdjeciowa wolontariuszy1 - Sesja zdjęciowa z wiosną w tle Sesja zdjeciowa wolontariuszy - Sesja zdjęciowa z wiosną w tle

Accessibility Toolbar