Smacznie i zdrowo, czyli seniorzy gotują

Smacznie i zdrowo, czyli seniorzy gotują. W dzisiejsze przedpołudnie grupa seniorów z Klubu Seniora „Integracja” odwiedziła restaurację „Kuchnia w Starym Sadzie”, aby uczestniczyć w warsztatach kulinarnych. Tu właśnie, pod czujnym okiem pani Beaty, zgłębiali tajemnice sztuki gotowania. Tu także obierali, myli, kroili i siekali wszystkie potrzebne produkty, z których przyrządzili smakowite potrawy. Efekt był imponujący: zupa-krem z zielonych warzyw i pasztet z pieczarek. Mniam, mniam…

Prowadząca zajęcia nie tylko wyjaśniała wszystkie niezbędne czynności do przygotowania potraw, ale również przekazała uczestnikom przepisy kulinarne, aby też mogli włączyć te dania do  swojej kuchni. Zwieńczeniem spotkania była natomiast degustacja zupy z zielonych warzyw, zaś pasztet z pieczarek każdy zabrał ze sobą do domu. Zatem będzie jak znalazł na kolację albo śniadanie.

Dziękujemy pani Beacie, która na co dzień prowadzi restaurację „Kuchnia w Starym Sadzie” i ma wieloletnie doświadczenie w gastronomii. Ponadto ma również doświadczenie w prowadzeniu warsztatów kulinarnych dla osób z uszkodzonym słuchem.

No i jak zawsze nad sprawnym przebiegiem zajęć czuwała pani Ela Gorgoń – opiekunka naszych seniorów i tłumacz języka migowego.  

Warsztaty odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego: Działania na rzecz wrocławskich seniorów w 2019 roku – Aktywny senior współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

%d bloggers like this: