Spacer po Ogrodzie Japońskim

Spacer po Ogrodzie Japońskim. Złota polska jesień zachęca do spacerów na świeżym powietrzu. Grupa dwunastu niesłyszących i słabosłyszących seniorów z Klubu Seniora “Integracja”, wykorzystując dzisiejsze słoneczne popołudnie, wybrała się na spacer po Ogrodzie Japońskim.

Ogród Japoński to jedno z dobrze znanych – nie tylko Wrocławianom – pięknych miejsc w naszym mieście. Dlatego też chętnie odwiedzają je nasi seniorzy. Dzisiejszy spacer rozpoczął się od przypomnienia historii ogrodu. Przybliżył ją uczestnikom wyjścia jeden z członków Klubu – pan Jerzy Pawłowski. Wspomniał, że ogród ma już ponad 100 lat. Ta informacja zaskoczyła słuchaczy. Następnie przedstawił postacie i okoliczności, które są związane z założeniem ogrodu. W ponad stuletniej historii ogrodu ważnym momentem była powódź z 1997 roku. Wówczas bowiem ogród został zniszczony tak mocno, że dopiero po dwóch latach udało się przywrócić mu dawną świetność. Gdy udało się go otworzyć na nowo, okazało się, że wymieniono ponad 70% roślinności.

Jak relacjonuje pani Elżbieta Gorgoń, opiekunka Klubu Seniora “Integracja” dzisiejszy spacer w słońcu był bardzo miły. Seniorzy nie tylko podziwiali piękną roślinność, ale także skorzystali z okazji, aby przysiąść na ławeczkach i porozmawiać ze sobą. Zachęcamy więc wszystkich seniorów do udziału w proponowanych przez nas zajęciach.

Spacer po Ogrodzie Japonskim1 - Spacer po Ogrodzie Japońskim Spacer po Ogrodzie Japonskim2 - Spacer po Ogrodzie Japońskim Spacer po Ogrodzie Japonskim3 - Spacer po Ogrodzie Japońskim

Dzisiejszy spacer odbył się w ramach realizacji przez Fundację FONIS zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Spacer po Ogrodzie Japońskim