Spacerując po Ogrodzie Japońskim…

Spacerując po Ogrodzie Japońskim, skorzystaliśmy z jeszcze prawdziwie pięknej, letniej pogody. Ponieważ takie słoneczne dni jak dzisiejszy zachęcają do spacerów na świeżym powietrzu, grupa niesłyszących i słabosłyszących seniorów z Klubu Seniora „Integracja” wybrała się na spacer po Ogrodzie Japońskim.

Ogród Japoński to jedno z dobrze znanych – nie tylko mieszkańcom naszego miasta – pięknych wrocławskich miejsc. Dlatego też chętnie odwiedzają je nasi seniorzy. Dzisiejszy spacer rozpoczął się od przypomnienia historii ogrodu. Czy wiedzieliście, że wrocławski Ogród Japoński ma już ponad 100 lat. W tej ponad stuletniej historii ogrodu ważnym momentem była powódź z 1997 roku. Wówczas bowiem ogród został zniszczony tak mocno, że dopiero po dwóch latach udało się przywrócić mu dawną świetność. Gdy udało się go otworzyć na nowo, okazało się, że wymieniono ponad 70% roślinności.

Jak relacjonuje pani Elżbieta Gorgoń, która jako tłumacz języka migowego towarzyszyła uczestnikom, dzisiejszy spacer w słońcu był bardzo miły. Seniorzy nie tylko podziwiali piękną roślinność, ale także skorzystali z okazji, aby przysiąść na ławeczkach i porozmawiać ze sobą. Zachęcamy więc wszystkich seniorów do udziału w proponowanych przez nas zajęciach.

Spacerujac po Ogrodzie Japonskim - Spacerując po Ogrodzie Japońskim… Spacerujac po Ogrodzie Japonskim 2 - Spacerując po Ogrodzie Japońskim… Spacerujac po Ogrodzie Japonskim 1 - Spacerując po Ogrodzie Japońskim…

Spacerując po Ogrodzie Japońskim… to wyjście, które Fundacja FONIS zorganizowała w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2022-2023 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)

Accessibility Toolbar