Spis powszechny tłumaczek i tłumaczy języka migowego 2023

Spis powszechny tłumaczek i tłumaczy języka migowego 2023. Zapraszamy Was do wzięcia udziału w pierwszym tego typu badaniu ankietowym w Polsce. Mamy nadzieję, że dzięki niemu uda się zdobyć szczegółowe i precyzyjne informacje demograficzne na temat środowiska tłumaczek i tłumaczy. Te informacje pozwolą ustalić, ile osób wykonuje tłumaczenia języka migowego w Polsce oraz jak zróżnicowana jest to grupa. Dane zebrane w ankiecie przydadzą się również naukowcom, edukatorom, instytucjom publicznym i organizacjom pozarządowym, bo dostarczą wiedzy na temat potrzeb środowiska tłumaczek i tłumaczy języka migowego.
Badanie ankietowe opracowało Stowarzyszenie Tłumaczy Polskiego Języka Migowego (STPJM) we współpracy z Instytutem Lingwistyki Stosowanej UW (ILS). Fundacja FONIS jest jednym z partnerów strategicznych wydarzenia.
Do wypełnienia ankiety zapraszamy tłumaczki i tłumaczy języka migowego znający PJM, SJM, zagraniczny język migowy, IS lub SKOGN:
– pracujący w Polsce, ale i za granicą (jeśli wykonują tłumaczenia języka migowego dla Polaków);
– doświadczeni i początkujący;
– aktywni zawodowo i na emeryturze;
– głusi, słyszący i CODA;
– dla których tłumaczenie jest pracą zarobkową i wolontaryjną;
– zrzeszonych w organizacjach zawodowych i niezrzeszonych.
Ankietę  w języku polskim znajdziecie online w Google Forms (kliknij tutaj). Jeśli jednak jakieś pytania będą niezrozumiałe po polsku, można się umówić na konsultację w PJM z przedstawicielką STPJM, Kamilą Skalską lub Magdaleną Sipowicz (biuro@stpjm.org.pl lub Messenger). Również w przypadku trudności technicznych związanych z dostępem do ankiety prosimy o kontakt mailowy na powyższy adres. Ankietę będzie można wypełniać do 30 września. Można ją wypełnić tylko raz.
Dane zebrane dzięki Spisowi zostaną opracowane w postaci raportu. Ten zaś zostanie udostępniony w języku polskim i w PJM. Nasze postępy w zbieraniu danych w ramach “Spisu powszechnego tłumaczek i tłumaczy języka migowego” można śledzić na stronie stpjm.org.pl

Accessibility Toolbar