Spotkania w świecie ciszy

Po grudniowym odcinku „Spotkań w świecie ciszy” poświęconym wrocławskiej Ruchomej szopce otrzymaliśmy kolejną propozycję od redakcji tego programu. Tym razem pani Barbara Franosz zaproponowała, aby w ostatnim styczniowym odcinku szerzej zaprezentować działalność Fundacji FONIS.

Z radością przystaliśmy na tę propozycję. We wtorkowe popołudnie zawitała więc „pod 4” ekipa telewizyjna z Katowic. Wspólnie z przedstawicielami naszej fundacji przez 3 godziny przygotowywała materiał do programu. Fundację FONIS reprezentowali nie tylko członkowie rady i zarządu, ale także nasi wspaniali wolontariusze. Każdy z nas opowiedział o wybranym obszarze działań. Była więc mowa o realizowanych projektach, wolontariacie, wydarzeniach kulturalnych, muzycznych pasjach, spotkaniach, wycieczkach – tych krajowych i tych zagranicznych, działalności wydawniczej, no i oczywiście o początkach naszej organizacji. Odważnie przed kamerami wystąpili: Maria, Adrian, Edyta, Izabela, Krzysztof, Małgorzata, Alicja i ks. Tomasz.

Ponieważ aktualnie z powodu stanu epidemii wiele działań jest odwołanych, nie mogliśmy zaprezentować na żywo bieżącej działalności. Nie mogliśmy zorganizować tradycyjnego spotkania wolontariuszy ani też zaprosić naszych gości na spotkanie w Klubie Seniora „Integracja”. Na szczęście w naszym archiwum mamy bogaty zbiór materiałów filmowych i fotograficznych z minionych lat. Część z archiwalnych nagrań udostępniliśmy redakcji, aby zaprezentować je w programie.

Pozostaje nam cierpliwie czekać na efekt końcowy pracy redakcji. Będzie on zaprezentowany w TVP3 w sobotni poranek 23 stycznia 2021 roku. Zapraszamy do obejrzenia odcinka programu „Spotkania w świecie ciszy”, który w całości będzie poświęcony Fundacji FONIS.