Spotkanie mikołajkowe 2019

I przyszedł długo wyczekiwany gość. W dodatku przyniósł ze sobą wspaniałe prezenty, którymi obdarował ponad 80 dzieci. Dziś odbyło się spotkanie mikołajkowe 2019, ale po kolei…

Tegoroczne spotkanie mikołajkowe rozpoczęliśmy od Mszy Świętej w kościele św. Krzyża na Ostrowie Tumskim. Następnie przeszliśmy do auli seminarium duchownego, które otworzyło swe gościnne progi dla naszej grupy. Gdy rodzice przy wejściu dopełniali formalności, dzieci zasiadły w pierwszych rzędach i z niecierpliwością oczekiwały na Mikołaja. Nim jednak przyszedł, na scenie pojawili się seniorzy z Klubu Seniora “Integracja”. Przygotowali oni dla najmłodszych przedstawienie “Chory kotek”, w którym nie zabrakło elementów humorystycznych. Na koniec dzieci otrzymały przestrogę: “Patrzcie, jak złe jest łakomstwo. Kotek za dużo jadł i otrzymał karę. Tak z Wami, dzieci, też być może. Od łakomstwa broń Was Boże!”. A potem przyszedł św. Mikołaj w towarzystwie aniołów i rozdawał torby pełne… niezdrowych słodyczy:) 

Mikołajki 2019 - Spotkanie mikołajkowe 2019Mikołajki 2019 5 - Spotkanie mikołajkowe 2019

Spotkanie ze św. Mikołajem 2019

Długo trwało rozdawanie prezentów, bo i dzieci było sporo, a św. Mikołaj chciał z każdym porozmawiać choć chwilkę. A do tego wspólne zdjęcie… Każdy cierpliwie czekał na swoją kolej. Gdy już wszystkie dzieci otrzymały paczki, przyszedł czas na słodki poczęstunek. Gdy dorośli pili kawę i herbatę, i gdy prowadzili ożywione rozmowy, dzieci harcowały wśród słodyczy.

Mikołajki 2019 7 - Spotkanie mikołajkowe 2019

Spotkanie mikołajkowe 2019

Mikołajki 2019 1 - Spotkanie mikołajkowe 2019 Mikołajki 2019 2 - Spotkanie mikołajkowe 2019 Mikołajki 2019 6 - Spotkanie mikołajkowe 2019

Dziękujemy!

Spotkanie mikołajkowe 2019 nie mogłoby się odbyć, gdyby nie zaangażowanie i pomoc wielu osób. Dziękujemy więc Metropolitalnemu Wyższemu Seminarium Duchownemu we Wrocławiu za gościnność, dzięki której mogliśmy zorganizować imprezę dla tak dużej ilości dzieci i ich rodzin. Dziękujemy również bankowi Credit Agricole oraz firmie Widex, dzięki którym prezenty były naprawdę bogate. Podziękowania ślemy również dla członków Klubu Seniora “Integracja” za przygotowanie części artystycznej. No i oczywiście dziękujemy naszym wspaniałym wolontariuszom, bez których to przedsięwzięcie nie udałoby się. Wasza pomoc jest nieoceniona!

spotkanie mikołajkowe 2019 - Spotkanie mikołajkowe 2019

Accessibility Toolbar