Spotkanie po wakacyjnej przerwie

Po wakacyjnej przerwie, a w zasadzie po długiej przerwie spowodowanej epidemią COVID-19, Fundacja FONIS wznowiła spotkania wolontariuszy. Spotkanie odbyło się 24 września, czyli w ostatni piątek miesiąca i wzięło w nim udział 15 wolontariuszy. Tradycyjnie też spotkaliśmy się „pod 4”.

Spotkanie poprowadziła nasza koordynatorka wolontariatu – Marysia Gasiewicz. Na początku mówiła o odpowiedzialności każdego z nas za bycie wolontariuszem. Zachęcała nie tylko do inicjowania różnych działań na rzecz środowiska niesłyszących i słabosłyszących, ale również do działania na rzecz osób słyszących.

Nasze plany

A potem zabraliśmy się do planowania działań w najbliższym miesiącu. Przed nami kilka wydarzeń o charakterze rekreacyjnym. 3 października wybieramy się do Panoramy Racławickiej z okazji Międzynarodowego Dnia Niesłyszących, a potem do kina w ramach nagrody dla najlepszej Grupy Wolontaryjnej Roku 2020. Będziemy też gościć w Radiu Wrocław z wywiadem na temat działalności naszej Fundacji i w Duszpasterstwie Akademickim Maciejówka, aby opowiedzieć o naszych pasjach. Oprócz tych przyjemności planujemy też pracę. Będziemy prowadzić warsztaty dla przedszkolaków z przedszkola Łobuziaki we Wrocławiu, wspierać działania Klubu Seniora „Integracja”, a także zaangażujemy się w realizację projektu „Szkoła rodzenia w języku migowym”. Myślimy też już nad organizacją Mikołajek 2021 dla dzieci i przygotowaniem Kalendarza Niesłyszących na rok 2022. Jak sami widzicie, pracy będzie sporo.

Informacje o działaniach

O wszystkich działaniach będziemy Was informowali na bieżąco i zachęcali do czynnego włączenia się w pomoc. Informacje znajdziecie na grupie Wolontariuszy Fundacji FONIS na Facebooku, ale także w zakładce KALENDARZ na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do zaglądania tam! Zawsze też możecie napisać do nas maila: kontakt@fonis.pl albo smsa: 690 502 670. Zapraszamy także do kontaktu z koordynatorką wolontariatu – Marysią Gasiewicz. A na żywo spotykamy się w każdy czwarty piątek miesiąca o godz. 17.00 „pod 4”! Po spotkaniu roboczym czeka na Was kawa, herbata, ciasteczko i planszówki. Zapraszamy!