Spotkanie wolontariuszy przed festynem

Spotkanie wolontariuszy przed festynem. W piątkowe popołudnie 26 maja 2023 roku grupa wolontariuszy Fundacji FONIS spotkała się “pod 4“. I choć to tradycyjne spotkanie – jak w każdy czwarty piątek miesiąca – to tematyka wyjątkowa. Prawie całe poświęciliśmy zbliżającemu się festynowi św. Filipa Smaldone. Już za tydzień bowiem w stolicy Dolnego Śląska zgromadzi się środowisko osób niesłyszących i słabosłyszących na dorocznej uroczystości ku czci swojego patrona. Aby dobrze przygotować się do tego wydarzenia potrzeba dobrej logistyki i wsparcia wielu wolontariuszy. Jednego i drugiego nie brakuje w naszej Fundacji.

Przed nami więc pracowity tydzień. Jedni będą pomagać w przygotowywaniu wystawy prac plastycznych i graficznych “Kolory wyobraźni”. Inni zajmą się zakupami nagród oraz napojów, kiełbasy, chleba i wszystkiego, co będzie konieczne, aby podjąć festynowych gości. Jeszcze inni przygotują ciasta czy też konkursy sportowe.

W dniu festynu wolontariusze pomogą zarówno podczas Mszy Świętej (w kościele świętego Krzyża) jak i podczas części rekreacyjnej. Będą robić zdjęcia, prowadzić konkursy sportowe, malować twarze dzieciom, dwoić się i troić, aby tegoroczny festyn – jak poprzednie – był udany.

Ponadto podczas dzisiejszego spotkania zaplanowaliśmy zaangażowanie wolontariuszy w niedzielną uroczystość bierzmowania, czy też w tłumaczenie Mszy w Oławie i w Oleśnicy. Zapraszaliśmy również na półkolonie i kolonie oraz wyjazd do Energylandii z okazji Dnia Dziecka.

Spotkanie wolontariuszy przed festynem2 - Spotkanie wolontariuszy przed festynem Spotkanie wolontariuszy przed festynem1 - Spotkanie wolontariuszy przed festynem

Accessibility Toolbar