Spotkanie z Nickiem Vujiciciem

Spotkanie z Nickiem Vujiciciem to finał trzeciej już edycji wydarzenia, jakim jest Odnowienie Festival. Do tysięcy chrześcijan zgromadzonych na Stadionie Miejskim we Wrocławiu dołączyliśmy również i my – wolontariusze, i nie tylko, Fundacji FONIS. A było nas około 40 osób. Na miejsce przybyliśmy na godzinę przed rozpoczęciem spotkania po to, aby zająć dobre miejsca – w cieniu, bo niedziela była upalna, i z dobrą widocznością. No i udało się.

Organizatorzy podzielili wydarzenie na dwie części. Pierwszą był koncert muzyki chrześcijańskiej połączony z modlitwą, drugą zaś ponad dwugodzinna ewangelizacja Nicka Vujicicia – człowieka bez rąk i nóg, ale za to z ogromnym poczuciem humoru. W czasie koncertu dołączyliśmy do śpiewających i również śpiewaliśmy, migając teksty wykonywanych utworów. Natomiast w czasie wystąpienia Nicka Vujicicia w skupieniu słuchaliśmy opowieści o jego życiu i świadectwa jego wiary. Niesamowita moc, z jaką mówił, trafiła do każdego z nas. Ponadto historia życia Nicka pokazuje, że niepełnosprawność nie musi być przysłowiowym końcem świata. Może być też początkiem pięknego życia.

Słowa uznania należą się organizatorom wydarzenia. To wyjątkowe spotkanie było nie tylko głębokim przeżyciem, ale także dostosowano je w pełni do potrzeb osób niesłyszących. Widoczny na specjalnym ekranie i telebimach tłumacz języka migowego oraz napisy w czasie koncertu ułatwiły nam odbiór i zrozumienie przekazywanych treści.

Zatem dziękujemy sobie wzajemnie za ten czas głębokich, duchowych przeżyć!

%d bloggers like this: