Spotkanie ze świętym Mikołajem

Spotkanie ze świętym Mikołajem. W niedzielę 10 grudnia 2023 roku ponad 100 dzieci wraz ze swoimi bliskimi przybyła do Wrocławskiego Teatru Lalek. A wszystko dlatego, że Fundacja FONIS, podobnie jak w minionych latach, zorganizowała imprezę mikołajkową. Rozpoczęła się ona od spektaklu zatytułowanego “Czarodziejski flet”. Najmłodsi z zainteresowaniem śledzili losy bohaterów przedstawienia, które było dostępne także dla niesłyszących dzięki symultanicznemu tłumaczeniu całości na Polski Język Migowy.

Gdy już spektakl dobiegł końca, rozpoczęła się najbardziej oczekiwana część, czyli spotkanie ze świętym Mikołajem. Przybył do nas z dwoma aniołami, które pomagały w sprawnym wręczeniu prezentów. Swoją drogą dwa anioły nie poradziłyby sobie, gdyby nie wytężona praca wielu wolontariuszy Fundacji. To oni bowiem krzątali się na zapleczu. Oni też prowadzili rejestrację gości, pomagali w szatni i byli pomocni na sali widowiskowej.

I choć mogłoby się wydawać, że spotkanie ze świętym Mikołajem to powód do radości, to jednak wśród najmłodszych uczestników pojawiły się łzy. Ale tak to już jest, że niektórzy na postać z brodą w czerwonym stroju reagują strachem 🙂 Wszyscy jednak, gdy zajrzeli do środka ogromnych toreb, które wręczył Mikołaj bardzo się ucieszyli. Znaleźli tam bowiem mnóstwo słodyczy.

Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci raz jeszcze zaprosiliśmy na scenę do świętego Mikołaja, aby zrobić wspólne pamiątkowe zdjęcie. Poniżej kilka fotek z wydarzenia, zaś bogatą relację znajdziecie na naszym profilu fb.

Organizacja tak dużego wydarzenia nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie wielu życzliwych ludzi. Wśród nich na pierwsze miejsce wysuwają się wolontariusze Fundacji FONIS. Za współpracę przy organizacji wydarzenia dziękujemy Gminie Wrocław, Wrocławskiemu Teatrowi Lalek i Duszpasterstwu Niesłyszących we Wrocławiu. Zaś za pomoc w przygotowaniu fantastycznych prezentów słowa wdzięczności kierujemy do Credit Agricole Bank Polska, firmy PPG oraz indywidualnych darczyńców.

Spotkanie ze swietym Mikolajem - Spotkanie ze świętym Mikołajem Spotkanie ze swietym Mikolajem 1 - Spotkanie ze świętym Mikołajem Spotkanie ze swietym Mikolajem 2 - Spotkanie ze świętym Mikołajem Spotkanie ze swietym Mikolajem 4 - Spotkanie ze świętym Mikołajem Spotkanie ze swietym Mikolajem 5 - Spotkanie ze świętym Mikołajem Spotkanie ze swietym Mikolajem 6 - Spotkanie ze świętym Mikołajem

Spotkanie ze świętym Mikołajem zorganizowaliśmy w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Spotkanie ze świętym Mikołajem

Accessibility Toolbar