Sukces migających kursantów PJM

Sukces migających kursantów PJM. Po ponad dwumiesięcznych zmaganiach z polskim językiem migowym grupa dwunastu śmiałków stanęła przed szanowną komisją, aby sprawdzić swoje umiejętności. Maria, Edyta i Alicja dokładnie zweryfikowały, czy nasi kursanci wystarczająco dobrze opanowali sztukę migania na poziomie podstawowym. Okazało się, że wszyscy poradzili sobie znakomicie. Trudno, żeby było inaczej, gdy ma się takiego wspaniałego lektora, jak nasza Alicja Zawada.

To już kolejny kurs Polskiego Języka Migowego w naszej Fundacji. Uczestnicy poznali między innymi zagadnienia związane z przywitaniem, rodziną, szkołą, pracą i życiem codziennym. Kolejne moduły pozwoliły kursantom poznać słownictwo związane z czasem wolnym, zakupami, kulturą i sportem, podróżowaniem, a także zdrowiem. Nie zabrakło także elementów Kultury Głuchych, gramatyki PJM, liczebników inkorporowanych i historii edukacji niesłyszących w Polsce i na świecie.

Kurs odbywał się w niezwykle serdecznej atmosferze. Już od pierwszych zajęć między uczestnikami kursu oraz prowadzącą zawiązała się nić sympatii, która sprzyjała wspólnemu poznawaniu języka migowego. Atmosfera radości nie opuściła kursantów nawet w dniu egzaminu. Jak mówią pracownicy Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej, w którym odbywał się kurs, łatwo było rozpoznać salę, gdzie odbywały się zajęcia. Stamtąd bowiem raz po raz słychać było gromki śmiech:)

Dziś, gdy wszyscy pomyślnie zdali egzamin, nie zabrakło pytania o kolejny stopień. Oczywiście zorganizujemy taki kurs już wkrótce, najpewniej na wiosnę 2023 roku, bo – jak mówi lektorka Alicja Zawada – była najlepsza grupa. I to nie tylko dlatego, że pierwsza, dla której prowadziła zajęcia od początku do końca.

Sukces migajacych kursantow PJM - Sukces migających kursantów PJM Sukces migajacych kursantow PJM1 - Sukces migających kursantów PJM Sukces migajacych kursantow PJM2 - Sukces migających kursantów PJM Sukces migajacych kursantow PJM4 - Sukces migających kursantów PJM

Accessibility Toolbar