Świadek

Greckie słowo “martyr” tłumaczone jako świadek może być również przetłumaczone na polskie “męczennik”. Od tego wyjaśnienia w sobotę 9 marca 2024 roku spotkanie zatytułowane “Świadek” rozpoczął ks. Tomasz Filinowicz. Spotkanie owo po raz drugi (pierwszy raz rok temu: Ku ziemi obiecanej) zorganizowaliśmy wspólnie z Duszpasterstwem Niewidomych z Wrocławia.

Na nasze zaproszenie odpowiedziało w tym roku ponad 20 osób z różnych stron Dolnego Śląska. Najpierw udaliśmy się do kaplicy Duszpasterstwa na Piasku, aby uczestniczyć we Mszy Świętej. Następnie kontynuowaliśmy spotkanie w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ulicy Katedralnej 4 we Wrocławiu. Tu uczestnicy mogli wysłuchać trzech konferencji, skorzystać z serwisu kawowego, a także zjeść obiad. Niewątpliwie wartością dodaną spotkań takich, jak to dzisiejsze, jest okazja do bycia razem i rozmowy w gronie ludzi życzliwych. Nasi niewidomi chętnie z niej korzystają.

Spotkanie trudno byłoby zorganizować bez zaangażowania wolontariuszy Fundacji FONIS. To oni zadbali o przygotowanie poczęstunku, dostarczenie obiadu oraz sprzątanie sali po spotkaniu. Także relacja zdjęciowa (zarówno ta skromna poniżej, jak i bogata na naszym profilu fb) to dzieło wolontariuszy Fundacji FONIS. Bardzo dziękujemy.

Wielkopostny Dzień Skupienia, który przeżyliśmy pod hasłem “Świadek” jest już za nami. Kolejne wydarzenie, na które zaprosimy naszych niewidomych to majówka. Szczegóły wkrótce na naszej stronie. Bądźcie czujni 🙂

Swiadek 4 - Świadek Swiadek 3 - Świadek Swiadek 2 - Świadek Swiadek 1 - Świadek

Przypominamy, że działalność naszej Fundacji (także oferta adresowana do niewidomych i słabowidzących) możliwa jest dzięki wsparciu darczyńców. Możecie nam pomóc przekazując 1,5% podatku podczas rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Nasz numer KRS to 0000543679. 

Accessibility Toolbar