Światowy Dzień Chorego 2020

Światowy Dzień Chorego 2020. Już od 28 lat 11 lutego obchodzimy ustanowiony przez papieża Jana Pawła II Światowy Dzień Chorego. Dlatego dziś o godz. 10.00 wrocławska katedra zgromadziła grono osób chorych z całego Dolnego Śląska. Swój udział w obchodach dzisiejszego święta miała również Fundacja FONIS wraz ze swoimi podopiecznymi.

Światowy Dzień Chorego 2020 rozpoczęła w katedrze msza św. sprawowana przez księdza biskupa Andrzeja Siemieniewskiego. Była to o tyle szczególna Eucharystia, bo odprawiana w 14. rocznicę Jego święceń biskupich. We mszy uczestniczyła ponad dwudziestoosobowa grupa osób niesłyszących. Aby osoby niesłyszące mogły w pełni w niej uczestniczyć, ks. Tomasz tłumaczył treści mszy na język migowy.

Następnie uczestnicy spotkania przeszli do auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. Tam czekał na nich ciepły posiłek, a po nim rozpoczęła się część artystyczna spotkania. Wśród występujących na scenie był nasz niesłyszący wolontariusz Krzysztof Boniecki. Krzysiek wystąpił przed publicznością z minirecitalem. Zaśpiewał dla zgromadzonych 3 piosenki. Wszystkie bardzo podobały się słuchającym, czego dowodem były gromkie brawa i gratulacje składane Krzysztofowi. W tej części dobre słowo do słuchaczy skierował też ks. biskup Andrzej Siemieniewski. W tym miejscu ogromne podziękowania ślemy do s. Bonity, która tłumaczyła na język migowy tę część spotkania. Dzięki temu osoby niesłyszące mogły aktywnie w niej uczestniczyć. A na zakończenie wszystkich zaproszono na kawę, herbatę i pyszną drożdżówkę.   

To było miłe spotkanie. Zapewne także za rok weźmiemy w nim udział. 

 

Fundacja FONIS ma status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Aby przekazać nam 1% podatku prosimy wpisać nr KRS: 0000543679.

Accessibility Toolbar