Święty Mikołaj miał dużo pracy

Drogi święty Mikołaju! Sprawiłeś nam wielką przyjemność i radość prezentami, które otrzymaliśmy od Ciebie. Prezenty są super, a zapasy słodyczy wystarczą nam do nowego roku. Bardzo Ci dziękujemy! – to jeden z sms-ów, jaki otrzymaliśmy po dzisiejszym spotkaniu mikołajkowym. Wprawdzie nie odbyło się ono tak, jak pierwotnie planowaliśmy – to znaczy odwołaliśmy zajęcia warsztatowe – ale i tak było bardzo miło.

Nasz święty Mikołaj miał dużo pracy, bowiem w tym roku na Mikołajki w Fundacji FONIS zapisało się 108 dzieci. Dlatego musiał się rozdwoić:) Był jednocześnie w sali na parterze i w sali na I piętrze Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej. Dzięki temu uniknęliśmy dużego skupiska ludzi, wszak trzeba chronić siebie i innych przed koronawirusem.

Przygotowania do imprezy rozpoczęły się już na kilka tygodni temu, ale kulminacja nastąpiła w ten weekend. W sobotni wieczór wolontariusze Fundacji FONIS pomagali świętemu Mikołajowi w przygotowaniu prezentów i stroili sale. Dziś wczesnym popołudniem byli już na stanowiskach, w pełnej gotowości na przyjęcie całej gromady tylko grzecznych dzieci. O godzinie 15 przyjęliśmy pierwszą grupę tych małych i tych większych, zaś ostatnich milusińskich obdarowaliśmy przed godziną 18. Święty Mikołaj miał dużo pracy, ale miał też niezawodnych pomocników, czyli wspaniałych wolontariuszy Fundacji FONIS. Bardzo Wam Kochani dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

Udział w Mikołajkach 2021 z Fundacją FONIS dla dzieci niesłyszących i słabosłyszących oraz związanych ze światem ciszy był bezpłatny. Było to możliwe dzięki wsparciu darczyńców. W tym roku byli to: Vewd Software Poland z Wrocławia, Duszpasterstwo Głuchoniemych i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej, a także biuro podróży Camino Travel z Wrocławia.

Dziękując wszystkim za miłe spotkanie, zapraszamy do wsparcia Fundacji FONIS. Można to uczynić, przekazując nam 1% podatku (numer KRS to 0000543679) lub wpłacić na nasze konto darowiznę (nr konta 37 1750 0012 0000 0000 2932 3992).

Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszego wydarzenia. A na obszerną relację fotograficzną zapraszamy na nasz profil facebookowy.

Swiety Mikolaj mial duzo pracy3 - Święty Mikołaj miał dużo pracy Swiety Mikolaj mial duzo pracy2 - Święty Mikołaj miał dużo pracy Swiety Mikolaj mial duzo pracy1 - Święty Mikołaj miał dużo pracy