Święty Mikołaj w świecie ciszy

Święty Mikołaj w świecie ciszy. W Fundacji FONIS niedziela 4 grudnia 2022 roku była radosnym czasem oczekiwania i przeżywania spotkania ze świętym Mikołajem. W spotkaniu wzięło udział 115 dzieci niesłyszących i słabosłyszących oraz słyszących dzieci G/głuchych rodziców (CODA).

Wyjątkowość spotkania polegała na tym, ze dzień świętego Mikołaja przeżywaliśmy z prawdziwym biskupem. I choć miał na imię Maciej, był jednak wspaniałym Mikołajem. Ksiądz biskup Maciej Małyga najpierw odprawił dla dolnośląskiego świata ciszy Mszę Świętą w kościele NMP na Piasku. W kazaniu odwołując się do dzisiejszej Ewangelii, podkreślił, że jeśli będziemy blisko Pana Boga, On niczym wiejadło oddzieli w naszym życiu dobro od zła. Przesieje słabości a zostawi tylko to, co wartościowe i dobre.

Po skończonej Mszy Świętej dzieci uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez wolontariuszy Fundacji FONIS. Najmłodsze z kolorowego papieru zrobiły piękny łańcuch choinkowy, starsze malowały pierniki oraz przygotowały papierowe mikołaje. Najstarsze natomiast wystąpiły z układem tanecznym, który zaprezentowały przed otrzymaniem prezentów.

Spotkanie mogło się odbyć dzięki życzliwemu wsparciu wielu ludzi. W pierwszej kolejności naszą wdzięczność kierujemy do wolontariuszy Fundacji FONIS, którzy jak zawsze spisali się na medal. Ponadto dziękujemy również darczyńcom. W tym roku wsparli nas: firma PPG, firma Sonel, biuro podróży Camino Travel oraz prywatni darczyńcy. To właśnie dzięki nim, a także dzięki środkom z 1%, dziecięce buzie promieniowały dziś uśmiechem. Bo otrzymane od świętego Mikołaj prezenty były naprawdę wypasione:)

Poniżej kilka zdjęć z wydarzenia. Zaś na obszerną fotorelację zapraszamy na nasz profil facebookowy.

Swiety Mikolaj w swiecie ciszy3 - Święty Mikołaj w świecie ciszy Swiety Mikolaj w swiecie ciszy - Święty Mikołaj w świecie ciszy Swiety Mikolaj w swiecie ciszy1 - Święty Mikołaj w świecie ciszy Swiety Mikolaj w swiecie ciszy2 - Święty Mikołaj w świecie ciszy

Accessibility Toolbar