Szkoła Rodzenia PJM – depresja poporodowa

Szkoła Rodzenia PJM – depresja poporodowa. Zapraszamy na kolejny odcinek szkoły rodzenia przygotowany z myślą o rodzicach niesłyszących i słabosłyszących. Tym razem przybliżamy Wam temat depresji poporodowej, która – jak wskazują badania – dotyka około 13-19% młodych matek. Psycholog Joanna Kościk-Maciejewska podpowiada, jakie objawy wskazują, że dzieje się coś niepokojącego i jak reagować w takich sytuacjach. Mówi również o tym, jakie czynniki mają wpływ na występowanie depresji i jak jej zapobiegać.

Zapraszamy zatem do oglądania odcinka “Szkoła Rodzenia PJM – depresja poporodowa”.

 

Szkoła rodzenia w języku migowym to autorski i pionierski pomysł Fundacji FONIS. Jego realizację rozpoczęliśmy w 2021 roku. W ramach projektu powstało ponad 30 nagrań filmowych, do udziału w których zaprosiliśmy dwie położne, fizjoterapeutę i psychologa. Treści przez nich przekazywane przetłumaczyliśmy na polski język migowy, tak, aby uczynić je dostępnymi dla osób niesłyszących. Mamy również przygotowany wariant z napisami dla odbiorców słabosłyszących. Jednak, aby z niego skorzystać, musicie się z nami skontaktować (sms: 690 502 670 lub mail: kontakt@fonis.pl). Wówczas udostępnimy do prywatnego użytku wersję z napisami w języku polskim.

Realizacja „Szkoły rodzenia w języku migowym” jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Credit Agricole Bank Polska oraz współpracy z Fundacją Evangelium Vitae, która udostępnia nam pomieszczenia do nagrań. Wspiera nas również Biuro Wrocław bez Barier, które objęło patronatem nasz projekt.

Accessibility Toolbar