Szkoła rodzenia PJM – Emocje w okresie ciąży

Szkoła rodzenia PJM – Emocje w okresie ciąży. Odcinek poświęcony jest emocjom w okresie ciąży. Psycholog Joanna Kościk-Maciejewska wyjaśnia, że okres ciąży można podzielić na trzy etapy: adaptacji, miodowy i emocjonalną fazę obciążeń. Każdemu z nich towarzyszą inne emocje. Pani Joanna podpowiada jak sobie z nimi radzić, zarówno wówczas, gdy dotykają kobiety czekającej na poród, jak i mężczyznę, który jej towarzyszy. Ponadto w nagraniu znajdziecie informacje o emocjach towarzyszących zmianie roli społecznej, a także o zmianach fizjologicznych i hormonalnych mających realny wpływ na życie emocjonalne kobiety w ciąży.

Zapraszamy do oglądania odcinka “Szkoła rodzenia PJM – Emocje w okresie ciąży”.

Szkoła rodzenia w języku migowym to autorski i pionierski pomysł Fundacji FONIS. Jego realizację rozpoczęliśmy w 2021 roku. W ramach projektu powstało ponad 30 nagrań filmowych, do udziału w których zaprosiliśmy dwie położne, fizjoterapeutę i psychologa. Treści przez nich przekazywane przetłumaczyliśmy na polski język migowy, tak, aby uczynić je dostępnymi dla osób niesłyszących. Mamy również przygotowany wariant z napisami dla odbiorców słabosłyszących. Jednak, aby z niego skorzystać, musicie się z nami skontaktować (sms: 690 502 670 lub mail: kontakt@fonis.pl). Wówczas udostępnimy do prywatnego użytku wersję z napisami w języku polskim.

Realizacja „Szkoły rodzenia w języku migowym” jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Credit Agricole Bank Polska oraz współpracy z Fundacją Evangelium Vitae, która udostępnia nam pomieszczenia do nagrań. Wspiera nas również Biuro Wrocław bez Barier, które objęło patronatem nasz projekt.

Accessibility Toolbar