Szkoła rodzenia PJM – Łagodzenie bólu porodowego

Szkoła rodzenia PJM – Łagodzenie bólu porodowego. Odcinek poświęcony jest tematowi łagodzenia bólu porodowego. Położna Anna Stysiał-Thier wyjaśnia, że ból do pewnej granicy ma pozytywny wpływ na poród. Jeśli jednak przekracza ten poziom wówczas mówimy o bólu cierpienia i potrzebne jest jego załagodzenie. W filmie znajdziecie informacje o błędnym kole stresu i bólu, poczuciu sprawstwa oraz niefarmakologicznych i farmakologicznych łagodzenia bólu.

Zapraszamy do oglądania odcinka “Szkoła rodzenia PJM – Łagodzenie bólu porodowego”:

Szkoła rodzenia w języku migowym to autorski i pionierski pomysł Fundacji FONIS. Jego realizację rozpoczęliśmy w 2021 roku. W ramach projektu powstało ponad 30 nagrań filmowych, do udziału w których zaprosiliśmy dwie położne, fizjoterapeutę i psychologa. Treści przez nich przekazywane przetłumaczyliśmy na polski język migowy, tak, aby uczynić je dostępnymi dla osób niesłyszących. Mamy również przygotowany wariant z napisami dla odbiorców słabosłyszących. Jednak, aby z niego skorzystać, musicie się z nami skontaktować (sms: 690 502 670 lub mail: kontakt@fonis.pl). Wówczas udostępnimy do prywatnego użytku wersję z napisami w języku polskim.

Realizacja „Szkoły rodzenia w języku migowym” jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Credit Agricole Bank Polska oraz współpracy z Fundacją Evangelium Vitae, która udostępnia nam pomieszczenia do nagrań. Wspiera nas również Biuro Wrocław bez Barier, które objęło patronatem nasz projekt.

Accessibility Toolbar