Szkoła rodzenia PJM – poród

Szkoła rodzenia PJM – poród. Zapraszamy na kolejny odcinek szkoły rodzenia w Polskim Języku Migowym. W dzisiejszym odcinku wraz z położną Anna Stysiał-Thier przybliżamy temat porodu. Z nagrania dowiecie się między innymi jak rozpoznać, że zaczyna się poród, na czym polega ochrona krocza, a także jakie hormony mają wpływ na rodzącą kobietę. Ponadto pani Anna wyjaśnia, że poród dzielimy na cztery etapy: etap rozwierania, etap porodu finalnego, etap urodzenia łożyska oraz etap obserwacji mamy i noworodka.

Zapraszamy do oglądania odcinka „Szkoła rodzenia PJM – poród”.

Szkoła rodzenia w języku migowym to autorski i pionierski pomysł Fundacji FONIS. Jego realizację rozpoczęliśmy w 2021 roku. W ramach projektu powstało ponad 30 nagrań filmowych, do udziału w których zaprosiliśmy dwie położne, fizjoterapeutę i psychologa. Treści przez nich przekazywane przetłumaczyliśmy na polski język migowy, tak, aby uczynić je dostępnymi dla osób niesłyszących. Mamy również przygotowany wariant z napisami dla odbiorców słabosłyszących. Jednak, aby z niego skorzystać, musicie się z nami skontaktować (sms: 690 502 670 lub mail: kontakt@fonis.pl). Wówczas udostępnimy do prywatnego użytku wersję z napisami w języku polskim.

Realizacja „Szkoły rodzenia w języku migowym” jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Credit Agricole Bank Polska oraz współpracy z Fundacją Evangelium Vitae, która udostępnia nam pomieszczenia do nagrań. Wspiera nas również Biuro Wrocław bez Barier, które objęło patronatem nasz projekt.