Szkoła rodzenia PJM – pozycje wertykalne

Szkoła rodzenia PJM – pozycje wertykalne. Dzisiejszy odcinek poświęciliśmy pozycjom wertykalnym. Położna Anna Stysiał-Thier wyjaśnia jakie pozycje są zalecane do porodu. Korzysta z nich zarówno matka, jak i dziecko, które przychodzi na ten świat. Pozycje wertykalne, bo o nich mowa, to pozycje, w których kanał rodny skierowany jest do dołu. Kobieta może siedzieć na piłce, kręcić biodrami, kucać, chodzić, stać. Pozycje, o których opowiada położna to: siedząca, siedząca na piłce, w kucki, z wypadem nogi, na czworakach, leżąca na boku, stojąca i siedząca na stołku porodowym. Oprócz wyjaśnienia jak dana pozycja wygląda w filmie znajdziecie również wyjaśnienie, jak wpływa na rodzącą, jej ciało i na dziecko.

Zapraszamy do oglądania odcinka „Szkoła rodzenia PJM – pozycje wertykalne”. W nagraniu wykorzystaliśmy materiały graficzne Fundacji Rodzić po ludzku.

Szkoła rodzenia w języku migowym to autorski i pionierski pomysł Fundacji FONIS. Jego realizację rozpoczęliśmy w 2021 roku. W ramach projektu powstało ponad 30 nagrań filmowych, do udziału w których zaprosiliśmy dwie położne, fizjoterapeutę i psychologa. Treści przez nich przekazywane przetłumaczyliśmy na polski język migowy, tak, aby uczynić je dostępnymi dla osób niesłyszących. Mamy również przygotowany wariant z napisami dla odbiorców słabosłyszących. Jednak, aby z niego skorzystać, musicie się z nami skontaktować (sms: 690 502 670 lub mail: kontakt@fonis.pl). Wówczas udostępnimy do prywatnego użytku wersję z napisami w języku polskim.

Realizacja „Szkoły rodzenia w języku migowym” jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Credit Agricole Bank Polska oraz współpracy z Fundacją Evangelium Vitae, która udostępnia nam pomieszczenia do nagrań. Wspiera nas również Biuro Wrocław bez Barier, które objęło patronatem nasz projekt.