Szkoła Rodzenia PJM – Relacje w związku po pojawieniu się dziecka

Szkoła Rodzenia PJM – Relacje w związku po pojawieniu się dziecka. Prezentujemy kolejny odcinek naszego projektu “Szkoła Rodzenia w języku migowym”, a w nim psycholog Joanna Kościk-Maciejwska opowiada jak wygląda relacja między rodzicami, kiedy na świecie pojawia się ich maluszek. Często życie diametralnie się zmienia, zmieniają się priorytety, zmienia się postrzeganie wielu rzeczy, a także wielu obowiązków.

Pani Joanna podpowiada, w których przestrzeniach wspólnego życia najczęściej pojawiają się trudności i jak sobie z nimi radzić. Mówi również o wpływie życia zawodowego na sytuację rodzinną i zachęca, by pozwalać sobie na błędy, być wyrozumiałym i poświęcać sobie czas.

Zapraszamy do oglądania odcinka “Szkoła Rodzenia PJM – Relacje w związku po pojawieniu się dziecka”.

Szkoła rodzenia w języku migowym to autorski i pionierski pomysł Fundacji FONIS. Jego realizację rozpoczęliśmy w 2021 roku. W ramach projektu powstało ponad 30 nagrań filmowych, do udziału w których zaprosiliśmy dwie położne, fizjoterapeutę i psychologa. Treści przez nich przekazywane przetłumaczyliśmy na polski język migowy, tak, aby uczynić je dostępnymi dla osób niesłyszących. Mamy również przygotowany wariant z napisami dla odbiorców słabosłyszących. Jednak, aby z niego skorzystać, musicie się z nami skontaktować (sms: 690 502 670 lub mail: kontakt@fonis.pl). Wówczas udostępnimy do prywatnego użytku wersję z napisami w języku polskim.

Realizacja „Szkoły rodzenia w języku migowym” jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Credit Agricole Bank Polska oraz współpracy z Fundacją Evangelium Vitae, która udostępnia nam pomieszczenia do nagrań. Wspiera nas również Biuro Wrocław bez Barier, które objęło patronatem nasz projekt.

Accessibility Toolbar