Szkoła rodzenia PJM – Sposoby na wyciszenie noworodka

Szkoła rodzenia PJM – Sposoby na wyciszenie noworodka. Odcinek poświęcony jest sposobom wyciszania noworodka. Położna Joanna Olszanowska wyjaśnia, że poród oznacza dla dziecka zmianę środowiska i jako taki jest czynnikiem stresującym. W związku z tym warto poznać metody, które pomogą dziecko wyciszyć. W nagraniu znajdziecie również informacje na temat konieczności ograniczania bodźców, kilka wskazówek dotyczących opatulania, a także podpowiedź związaną z używaniem szumisiów.

Zapraszamy do oglądania odcinka “Szkoła rodzenia PJM – Sposoby na wyciszenie noworodka”

Szkoła rodzenia w języku migowym to autorski i pionierski pomysł Fundacji FONIS. Jego realizację rozpoczęliśmy w 2021 roku. W ramach projektu powstało ponad 30 nagrań filmowych, do udziału w których zaprosiliśmy dwie położne, fizjoterapeutę i psychologa. Treści przez nich przekazywane przetłumaczyliśmy na polski język migowy, tak, aby uczynić je dostępnymi dla osób niesłyszących. Mamy również przygotowany wariant z napisami dla odbiorców słabosłyszących. Jednak, aby z niego skorzystać, musicie się z nami skontaktować (sms: 690 502 670 lub mail: kontakt@fonis.pl). Wówczas udostępnimy do prywatnego użytku wersję z napisami w języku polskim.

Realizacja „Szkoły rodzenia w języku migowym” jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Credit Agricole Bank Polska oraz współpracy z Fundacją Evangelium Vitae, która udostępnia nam pomieszczenia do nagrań. Wspiera nas również Biuro Wrocław bez Barier, które objęło patronatem nasz projekt.

Accessibility Toolbar