Szkoła Rodzenia PJM – Styl życia w ciąży

Szkoła Rodzenia PJM – Styl życia w ciąży. Prezentujemy kolejny odcinek naszego projektu “Szkoła Rodzenia w języku migowym”, a w nim położna Joanna Olszanowska wyjaśnia, że przez odpowiedni styl życia kobieta stara się stworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju wewnątrzmacicznego dziecka. Dlatego właśnie młoda mama w okresie ciąży zwrócić uwagę na pewne sfery swojego życia.

Pierwszą z nich jest dieta, czyli właściwy sposób odżywiania. Pani Joanna podpowiada, jak prawidłowo stosować suplementację, co warto jeść w ciąży, a czego unikać. Mówi też o tym, by zadbać o prawidłowy przyrost masy ciała. Następnie zachęca, by w okresie ciąży nie rezygnować zupełnie z aktywności fizycznej, ale by ją dopasować do możliwości kobiety ciężarnej. Podobnie rzecz ma się z podróżowaniem. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo można podróżować, ale warto zwrócić uwagę na zachowanie odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Ponadto warto wiedzieć z jakich zabiegów kosmetycznych można korzystać, a z jakich lepiej zrezygnować w czasie oczekiwania na poród.

Zapraszamy do oglądania odcinka “Szkoła Rodzenia PJM – Styl życia w ciąży”.

Szkoła rodzenia w języku migowym to autorski i pionierski pomysł Fundacji FONIS. Jego realizację rozpoczęliśmy w 2021 roku. W ramach projektu powstało ponad 30 nagrań filmowych, do udziału w których zaprosiliśmy dwie położne, fizjoterapeutę i psychologa. Treści przez nich przekazywane przetłumaczyliśmy na polski język migowy, tak, aby uczynić je dostępnymi dla osób niesłyszących. Mamy również przygotowany wariant z napisami dla odbiorców słabosłyszących. Jednak, aby z niego skorzystać, musicie się z nami skontaktować (sms: 690 502 670 lub mail: kontakt@fonis.pl). Wówczas udostępnimy do prywatnego użytku wersję z napisami w języku polskim.

Realizacja „Szkoły rodzenia w języku migowym” jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Credit Agricole Bank Polska oraz współpracy z Fundacją Evangelium Vitae, która udostępnia nam pomieszczenia do nagrań. Wspiera nas również Biuro Wrocław bez Barier, które objęło patronatem nasz projekt.

Accessibility Toolbar