Szkoła rodzenia PJM – Torba do porodu i potrzebne dokumenty

Szkoła rodzenia PJM – Torba do porodu i potrzebne dokumenty. Odcinek poświęcony jest tematowi przygotowania do porodu w zakresie niezbędnej dokumentacji oraz pakowania torby wyprawkowej. Położna Anna Stysiał-Thier wyjaśnia, jakie badania koniecznie trzeba zrobić przed porodem, a jakie warto zrobić dla lepszego komfortu rodzącej i zespołu medycznego. Dobrze, aby kobieta miała ze sobą między innymi informacje na temat przebytych chorób, przyjmowanych leków, otrzymanych szczepień.
W drugiej części nagrania pani Anna podpowiada, co warto spakować przygotowując torbę do szpitala. Wskazuje, co może być przydatne matce, a co dziecku po urodzeniu. I dodaje, że jeśli w porodzie uczestniczy ojciec to i on powinien odpowiednio się przygotować.

Zapraszamy do oglądania odcinka “Szkoła rodzenia PJM – Torba do porodu i potrzebne dokumenty”:

Szkoła rodzenia w języku migowym to autorski i pionierski pomysł Fundacji FONIS. Jego realizację rozpoczęliśmy w 2021 roku. W ramach projektu powstało ponad 30 nagrań filmowych, do udziału w których zaprosiliśmy dwie położne, fizjoterapeutę i psychologa. Treści przez nich przekazywane przetłumaczyliśmy na polski język migowy, tak, aby uczynić je dostępnymi dla osób niesłyszących. Mamy również przygotowany wariant z napisami dla odbiorców słabosłyszących. Jednak, aby z niego skorzystać, musicie się z nami skontaktować (sms: 690 502 670 lub mail: kontakt@fonis.pl). Wówczas udostępnimy do prywatnego użytku wersję z napisami w języku polskim.

Realizacja „Szkoły rodzenia w języku migowym” jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Credit Agricole Bank Polska oraz współpracy z Fundacją Evangelium Vitae, która udostępnia nam pomieszczenia do nagrań. Wspiera nas również Biuro Wrocław bez Barier, które objęło patronatem nasz projekt.

Accessibility Toolbar