Szkoła Rodzenia PJM – Trudności emocjonalne w okresie poporodowym

Szkoła Rodzenia PJM – Trudności emocjonalne w okresie poporodowym. Prezentujemy kolejne nagranie, które powstało w ramach wsparcia głuchych rodziców. Dzisiejszy odcinek poświęcony jest trudnościom, na jakie mogą natrafić młodzi rodzice zaraz po urodzeniu dziecka. Mówimy o trudnościach emocjonalnych i psychicznych, dlatego do poprowadzenie dzisiejszej prelekcji zaprosiliśmy psychologa.

Pani Joanna Maciejewska-Kościk wyjaśnia, że w związku z porodem dziecka następują liczne zmiany w życiu jego rodziców. Zmiany te dokonują się na trzech płaszczyznach: społecznej, fizjologicznej i fizycznej oraz emocjonalnej. W związku z tym trzeba zachować czujność i reagować odpowiednio do potrzeb. Wśród trudności, jakie najczęściej pojawiają się u świeżo upieczonych rodziców wyliczyć możemy: baby blues, depresję poporodową, psychozę poporodową i zespół stresu pourazowego. Jak sobie z nimi radzić? Czy wszystkie są równie niebezpieczne? Czy potrzebna jest pomoc specjalisty? Między innymi na te pytania znajdziecie odpowiedź w dzisiejszym odcinku szkoły rodzenia w polskim języku migowym.

Szkoła rodzenia w języku migowym to autorski i pionierski pomysł Fundacji FONIS. Jego realizację rozpoczęliśmy w 2021 roku. W ramach projektu powstało ponad 30 nagrań filmowych, do udziału w których zaprosiliśmy dwie położne, fizjoterapeutę i psychologa. Treści przez nich przekazywane przetłumaczyliśmy na polski język migowy, tak, aby uczynić je dostępnymi dla osób niesłyszących. Mamy również przygotowany wariant z napisami dla odbiorców słabosłyszących. Jednak, aby z niego skorzystać, musicie się z nami skontaktować (sms: 690 502 670 lub mail: kontakt@fonis.pl). Wówczas udostępnimy do prywatnego użytku wersję z napisami w języku polskim.

Realizacja „Szkoły rodzenia w języku migowym” jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Credit Agricole Bank Polska oraz współpracy z Fundacją Evangelium Vitae, która udostępnia nam pomieszczenia do nagrań. Wspiera nas również Biuro Wrocław bez Barier, które objęło patronatem nasz projekt.

Accessibility Toolbar