Szkoła rodzenia PJM – Zespół nagłej śmierci niemowląt

Szkoła rodzenia PJM – Zespół nagłej śmierci niemowląt. Odcinek poświęcony jest zespołowi nagłej śmierci niemowląt. Położna Joanna Olszanowska wyjaśnia, że tzw. śmierć łóżeczkowa jest rzadko występującą sytuacją. Warto jednak mieć świadomość, że podejmując konkretne działania, można zminimalizować ryzyko jej wystąpienia. W nagraniu znajdziecie również informacje na temat przegrzewania dziecka i bezdechu, a także zalecenia adresowane do rodziców, którzy palą papierosy.

Zapraszamy do oglądania odcinka “Szkoła rodzenia PJM – Zespół nagłej śmierci niemowląt”:

Szkoła rodzenia w języku migowym to autorski i pionierski pomysł Fundacji FONIS. Jego realizację rozpoczęliśmy w 2021 roku. W ramach projektu powstało ponad 30 nagrań filmowych, do udziału w których zaprosiliśmy dwie położne, fizjoterapeutę i psychologa. Treści przez nich przekazywane przetłumaczyliśmy na polski język migowy, tak, aby uczynić je dostępnymi dla osób niesłyszących. Mamy również przygotowany wariant z napisami dla odbiorców słabosłyszących. Jednak, aby z niego skorzystać, musicie się z nami skontaktować (sms: 690 502 670 lub mail: kontakt@fonis.pl). Wówczas udostępnimy do prywatnego użytku wersję z napisami w języku polskim.

Realizacja „Szkoły rodzenia w języku migowym” jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Credit Agricole Bank Polska oraz współpracy z Fundacją Evangelium Vitae, która udostępnia nam pomieszczenia do nagrań. Wspiera nas również Biuro Wrocław bez Barier, które objęło patronatem nasz projekt.

Accessibility Toolbar