Szkoła rodzenia PJM – zmiany patofizjologiczne w ciąży

Szkoła rodzenia PJM – zmiany patofizjologiczne w ciąży. Odcinek poświęcony jest zmianom patofizjologicznym, czyli zmianom których doświadcza kobieca sylwetka, jak również zmianom w przestrzeni hormonalnej, układów i narządów w ciele kobiety w okresie ciąży. Fizjoterapeutka Julia Roshko zachęca kobiety do tzw. “przeglądu technicznego” po porodzie. Podczas takiej wizyty fizjoterapeuta weryfikuje trzy elementy: rozstęp mięśni prostych brzucha, funkcje mięśni dna miednicy oraz bliznę po cesarskim cięciu albo nacięciu krocza.

Zapraszamy do oglądania odcinka “Szkoła rodzenia PJM – zmiany patofizjologiczne w ciąży”:

Szkoła rodzenia w języku migowym to autorski i pionierski pomysł Fundacji FONIS. Jego realizację rozpoczęliśmy w 2021 roku. W ramach projektu powstało ponad 30 nagrań filmowych, do udziału w których zaprosiliśmy dwie położne, fizjoterapeutę i psychologa. Treści przez nich przekazywane przetłumaczyliśmy na polski język migowy, tak, aby uczynić je dostępnymi dla osób niesłyszących. Mamy również przygotowany wariant z napisami dla odbiorców słabosłyszących. Jednak, aby z niego skorzystać, musicie się z nami skontaktować (sms: 690 502 670 lub mail: kontakt@fonis.pl). Wówczas udostępnimy do prywatnego użytku wersję z napisami w języku polskim.

Realizacja „Szkoły rodzenia w języku migowym” jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Credit Agricole Bank Polska oraz współpracy z Fundacją Evangelium Vitae, która udostępnia nam pomieszczenia do nagrań. Wspiera nas również Biuro Wrocław bez Barier, które objęło patronatem nasz projekt.

Accessibility Toolbar