Szkoła Rodzenia PJM – Pierwsza pomoc

Szkoła Rodzenia PJM – Pierwsza pomoc. Prezentujemy drugi odcinek naszego projektu “Szkoła Rodzenia w języku migowym”, a w nim fizjoterapeutka Julia Roshko wyjaśnia co powinni zrobić rodzice, gdy życie ich dziecka jest zagrożone.

Pierwsza sytuacja kryzysowa związana jest z problemami z oddychaniem i z układem krążenia. Prelegentka najpierw wyjaśnia jak rozpoznać zagrożenie i jak ocenić jego skalę. Następnie tłumaczy jak pomóc dziecku w sytuacji, gdy przestało oddychać. W nagraniu zobaczycie również jak w praktyce wygląda masaż krążeniowo – oddechowy małego dziecka.

Drugą sytuacją kryzysową niebezpieczną dla życia dziecka jest zakrztuszenie. Wiele osób błędnie reaguje na to zagrożenie. Dlatego pani Julia najpierw wyjaśnia, które z popularnych wśród rodziców metod są błędne. Następnie prezentuje dwa sposoby, dzięki którym w bezpieczny sposób będzie można pomóc dziecku w przypadku zakrztuszenia.

Zapraszamy do oglądania odcinka “Szkoła Rodzenia PJM – Pierwsza pomoc”.

Szkoła rodzenia w języku migowym to autorski i pionierski pomysł Fundacji FONIS. Jego realizację rozpoczęliśmy w 2021 roku. W ramach projektu powstało ponad 30 nagrań filmowych, do udziału w których zaprosiliśmy dwie położne, fizjoterapeutę i psychologa. Treści przez nich przekazywane przetłumaczyliśmy na polski język migowy, tak, aby uczynić je dostępnymi dla osób niesłyszących. Mamy również przygotowany wariant z napisami dla odbiorców słabosłyszących. Jednak, aby z niego skorzystać, musicie się z nami skontaktować (sms: 690 502 670 lub mail: kontakt@fonis.pl). Wówczas udostępnimy do prywatnego użytku wersję z napisami w języku polskim.

Realizacja „Szkoły rodzenia w języku migowym” jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Credit Agricole Bank Polska oraz współpracy z Fundacją Evangelium Vitae, która udostępnia nam pomieszczenia do nagrań. Wspiera nas również Biuro Wrocław bez Barier, które objęło patronatem nasz projekt.

Accessibility Toolbar