Szkoła rodzenia w języku migowym

Szkoła rodzenia w języku migowym to autorski i pionierski pomysł Fundacji FONIS. Jego realizację rozpoczęliśmy w 2021 roku. W ramach projektu powstało ponad 30 nagrań filmowych, do udziału w których zaprosiliśmy dwie położne, fizjoterapeutę i psychologa. Treści przez nich przekazywane przetłumaczyliśmy na polski język migowy, tak, aby uczynić je dostępnymi dla osób niesłyszących. Mamy również przygotowany wariant z napisami dla odbiorców słabosłyszących. Jednak, aby z niego skorzystać, musicie się z nami skontaktować (sms: 690 502 670 lub mail: kontakt@fonis.pl). Wówczas udostępnimy do prywatnego użytku wersję z napisami w języku polskim.

Poniżej prezentujemy pierwsze nagrania. Będziemy je sukcesywnie uzupełniać. Zapraszamy do korzystania i udostępniania innym zainteresowanym.

 

Projekt “Szkoła rodzenia w języku migowym” obejmuje ponad 30 nagrań filmowych. Każde poświęcone jest innemu tematowi z zakresu przygotowania do roli mamy i taty.  Znajdziecie tu zatem odcinek poświęcony laktacji, pozycjom do karmienia, diecie niemowlęcia, emocjom związanym z ciążą i okresem po porodzie, a także pielęgnacji noworodka. Będzie tu mowa również o sposobach wspierania rozwoju psychoruchowego dziecka, ćwiczeniach bezpiecznych dla kobiet w ciąży i relacjach w związku po pojawieniu się dziecka. W nagraniach wystąpili specjaliści na co dzień zajmujący się towarzyszeniem rodzicom, oczekującym na urodzenie dziecka. Są to specjaliści ze szkoły rodzenia prowadzonej we Wrocławiu przez Fundację Evangelium Vitae.

Realizacja „Szkoły rodzenia w języku migowym” jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Credit Agricole Bank Polska oraz współpracy z Fundacją Evangelium Vitae, która udostępnia nam pomieszczenia do nagrań. Wspiera nas również Biuro Wrocław bez Barier, które objęło patronatem nasz projekt.