Sztuczna inteligencja w aparatach słuchowych

Sztuczna inteligencja w aparatach słuchowych. Ponad dwadzieścia osób odpowiedziało na zaproszenie Fundacji FONIS, aby w dzisiejsze popołudnie odwiedzić Regionalne Centrum Operacyjne firmy Widex. Bardzo się cieszymy, że dołączyła do nas młodzież z nauczycielami z Ośrodka dla Niesłyszących we Wrocławiu.

Po krótkim powitaniu przez przedstawicieli firmy mieliśmy okazję poznać strategię firmy zaliczanej do pierwszej szóstki producentów aparatów słuchowych na całym świecie. Dowiedzieliśmy się, że najnowsze aparaty słuchowe są wyposażone w sztuczną inteligencję. Użytkownicy zaś mogą samodzielnie regulować za pomocą telefonu komórkowego.

W drugiej części spotkania wyruszyliśmy na halę produkcyjną, aby móc zwiedzić poszczególne działy. Widzieliśmy jak modeluje się aparaty w oparciu o skan wycisku ucha oraz jak wygląda druk 3D, wykorzystywany w produkcji aparatów. Przyglądaliśmy się pracy wielu specjalistów na różnych stanowiskach, by wreszcie dotrzeć do kontroli jakości. Tam pracownicy weryfikują czy aparat działa poprawnie i czy spełnia wszystkie normy.

Na zakończenie czekała nas miła niespodzianka, bowiem firma Widex przygotowała dla nas drobne upominki. Podziękowaliśmy za ciekawe spotkanie i rozstali się z nadzieją, że jeszcze się spotkamy.