To tylko iluzja

To tylko iluzja, ale bardzo przekonująca! W poniedziałkowe słoneczne popołudnie grupa niesłyszących i słabosłyszących seniorów z Klubu Seniora “Integracja” wyruszyła na kolejną wycieczkę. Tym razem odwiedziliśmy Muzeum iluzji. Położone jest ono w bliskim sąsiedztwie naszej Fundacji, bo na wyspie Piasek. Miejsce to jest dość nowe na mapie atrakcji Wrocławia, dlatego wiele osób jeszcze go nie zna. Tak też było u nas. Wszyscy seniorzy po raz pierwszy gościli w Muzeum iluzji.

Ponad godzinę zajęło nam zwiedzanie części wystawowej muzeum. Pod kierunkiem pani Natalii poznawaliśmy rzeczywistość, w której iluzja spotyka się ze sztuką i wynalazkami naukowymi. Fizyka i optyka przedstawione są bowiem w muzeum przy pomocy tajemniczych dzieł sztuki oraz klasycznych zagadek. Pani przewodnik wskazując kolejne eksponaty nie tylko podpowiadała na co zwrócić uwagę, ale również wyjaśniała na czym polegają poszczególne zjawiska.

Wśród naszych seniorów najwięcej emocji budziły te stanowiska, przy których można było się fotografować. Wiele więc osób robiło sobie zdjęcie w pokoju do góry nogami, na iluzorycznym krześle lub też w krzywym zwierciadle. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć (więcej na naszym profilu fb). I choć to tylko iluzja, to musicie przyznać, że robi wrażenie:)

Wyjście do Muzeum iluzji odbyło się w ramach realizacji przez Fundację FONIS zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2022-2023 – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - To tylko iluzja

Accessibility Toolbar