To wszystko za Wasz 1%

To wszystko za Wasz 1%. Okres rozliczeń z urzędem skarbowym w pełni. Przypominamy, że podczas rozliczenia możecie wpisać w odpowiednie miejsce w formularzu PIT nasz numer KRS, czyli 0000543679. Dzięki temu 1% Waszego podatku wpłynie na konto Fundacji FONIS i zasili nasz budżet. Dzięki temu będziemy mogli realizować cele statutowe, wśród których na pierwszym miejscu jest troska o niesłyszących i słabosłyszących, niewidomych i słabowidzących, a także o ruchomą szopkę.

 

W minionym roku środki pozyskane z 1% przeznaczyliśmy na:

Dolnośląskie Spotkanie Kolędowe Niewidomych.

Spotkanie odbyło się 3 stycznia 2020 roku i było już szóstym z kolei. Wzięło w nim udział około 200 osób z całego Dolnego Śląska. Po Mszy Świętej we wrocławskiej katedrze uczestnicy mogli skorzystać z poczęstunku i wysłuchać programu artystycznego przygotowanego przez “Apostolskie Nutki” z Oławy.

Dolnośląskie Spotkanie Kolędowe Niewidomych 2019a - To wszystko za Wasz 1%

 

Wyjazd wolontariuszy do Barda Śląskiego.

Ważnym obszarem działania naszej fundacji jest prowadzenie wolontariatu. W sierpniu 2020 roku grupa osób zaangażowanych w działania wolontariatu uczestniczyła w trzydniowym wyjeździe integracyjnym. Oprócz spływu pontonowego był czas na górską wędrówkę oraz zwiedzanie zamku z Kamieńcu Ząbkowickim. Oczywiście nie brakowało czasu na długie rozmowy.

na górską wędrówkę3 - To wszystko za Wasz 1%

 

Kalendarz Niesłyszących 2021.

Tradycją naszej fundacji jest wydawanie kalendarza poświęconego tematom związanym ze światem ciszy. Aktualny kalendarz prezentuje ważne wydarzenia sportowe, kulturalne, naukowe i religijne tworzone przez niesłyszących i z myślą o nich.

kalendarz nieslyszacych 2021 - To wszystko za Wasz 1%

 

Mikołajki 2020.

7 grudnia, już po raz kolejny, zorganizowaliśmy spotkanie mikołajkowe dla dzieci związanych ze środowiskiem niesłyszących. Nie przeszkodził nam nawet koronawirus. 81 dzieci otrzymało wspaniałe prezenty od świętego Mikołaja.

Mikolajki 2020 final - To wszystko za Wasz 1%

 

Ruchoma szopka.

Od kilku lat trwa proces przebudowy ponad półwiecznej dekoracji bożonarodzeniowej w kościele NMP na Piasku. W roku 2020 ze środków otrzymanych od Gminy Wrocław powstał moduł Morza Bałtyckiego. Utrzymanie jednak całej ekspozycji wymaga stałych nakładów finansowych. Jest to możliwe także dzięki 1%.

Ruchoma szopka w internecie - To wszystko za Wasz 1%

 

Studio filmowe.

W dobie epidemii COVID-19, gdy wiele wydarzeń i działań funkcjonuje tylko w przestrzeni wirtualnej, niezbędne jest tworzenie filmów w języku migowym. W związku z tym musieliśmy doposażyć “Migające studio”, by móc przygotowywać filmy edukacyjne i informacyjne dla niesłyszących.

Przygotowania do Mikolajek 2020 - To wszystko za Wasz 1%

 

To wszystko za Wasz 1%.

Dziękujemy!!!

Accessibility Toolbar