Twój 1% dla Fundacji FONIS

Twój 1% dla Fundacji FONIS. Już od pięciu lat działamy na rzecz osób niesłyszących i niewidomych. Wspieramy też słabosłyszących i słabowidzących. Natomiast w grudniu 2017 roku zyskaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Dzięki temu możemy pozyskiwać od podatników 1% podatku dochodowego. 

Każda osoba rozliczająca się z Urzędem Skarbowym może wesprzeć naszą działalność. Aby to uczynić, należy wpisać w formularzu PIT nasz numer KRS, czyli 0000543679. Dla tych, którzy nie wiedzą jak to zrobić i dla tych, którzy potrzebują pomocy przy rozliczeniu PIT-u, pomocą służy nasza wolontariuszka Dorota. W wybrane wtorkowe popołudnia marca i kwietnia będzie pełniła dyżur w biurze fundacji przy ul. Katedralnej 4 w godzinach od 16.30 do 18.30. Szczegółowy grafik znajdziecie w zakładce KALENDARZ.

W minionym roku nasza fundacja przygotowała m.in. festyn św. Filipa Smaldone dla niesłyszących i ich rodzin oraz Dolnośląskie Spotkanie Kolędowe Niewidomych. Z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych zaprosiliśmy do poznania Tajemnic Ostrowa Tumskiego, zaś z okazji mikołajek obdarowaliśmy ponad 80 dzieci paczkami od św. Mikołaja. Były również wycieczki na Ślężę, do Lwowa, Pasterki i Henrykowa oraz cykl Niepowtarzalnych Spotkań. Ponadto prowadziliśmy zajęcia dla Klubu Seniora “Integracja”, wydaliśmy Kalendarz Niesłyszących 2020 oraz opiekowali się ruchomą szopką we Wrocławiu.  

Choć mogłoby się wydawać, że 1% to niewiele, to jednak dzięki temu wsparciu możemy wiele. Twój 1% dla Fundacji FONIS jest bardzo pomocny. Dziękujemy!