Uczymy migać najmłodszych

Uczymy migać najmłodszych. W piątek 9 lutego 2024 roku Fundacja FONIS gościła w Szkole Podstawowej nr 7 im. rotmistrza Witolda Pileckiego we Wrocławiu. Zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z uczniami z II i III klasy, aby przybliżyć im tematykę związaną ze światem ciszy. Zadbała o to pani Małgorzata – nauczycielka religii z tejże szkoły.

Najpierw ks. Tomasz zaprosił wybranych uczniów (tych odważnych:) do zabawy, w czasie której uczestnicy nabrali przekonania, że słuch jest ważnym elementem codziennego życia. Następnie dzieci zapoznały się z funkcjonowaniem ludzkiego słuchu, a także z urządzeniami, które wspierają słuch. Mogły zobaczyć jak wygląda aparat słuchowy oraz dowiedzieć się co to jest implant ślimakowy. W drugiej części spotkania dzieci uczyły się alfabetu polskiego języka migowego. Pomagała im w tym wolontariuszka naszej Fundacji – Bożena. Kolejny raz przekonaliśmy się, że najmłodszym przyswajanie wiedzy przychodzi dość łatwo, bo po chwili każdy z uczniów zamigał swoje imię. Zwieńczeniem spotkania była nauka znaków języka migowego. Tu mogła wykazać się Alicja, która przygotowała takie słownictwo, by pokazać, że część znaków jest ikoniczna (ich znaczenie dzieci odgadywały bez problemu), a część arbitralna. Na zakończenie każdy z uczestników warsztatów otrzymał ulotkę z alfabetem migowym.

Uczymy migac najmlodszych 2 - Uczymy migać najmłodszych Uczymy migac najmlodszych 1 - Uczymy migać najmłodszych Uczymy migac najmlodszych - Uczymy migać najmłodszych

Przypominamy, że działalność naszej Fundacji (także ta edukacyjna) możliwa jest dzięki wsparciu darczyńców. Możecie nam pomóc przekazując 1,5% podatku podczas rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Nasz numer KRS to 0000543679.

Accessibility Toolbar