Visual Vernacular

Visual Vernacular to sztuka związana mocno z Kulturą Głuchych, ale odwołująca się do uniwersalnego przekazu emocji i opowiadania historii za pomocą ekspresji ciała, mimiki. Inspiracją jest kino, komiksy, gry wideo oraz życie. Jest formą z pograniczna ekspresji teatralnej i literackiej, która łączy elementy takie jak mimika twarzy, pantomima, gesty, język migowy, storytelling i poezja kształtu, ruchu ciała. VV należy jedynie do środowiska Głuchych. Nie można znaleźć dla tej sztuki odpowiednika w żadnej innej kulturze, dlatego jest doskonałym sposobem na zaprezentowanie piękna Kultury Głuchych.

Zapraszamy na warsztaty Visual Vernacular (poziom podstawowy) w Fundacji FONIS. Warsztaty poprowadzi pani Edyta Kozub z Krakowa, która niedawno prowadziła u nas kurs International Sign. Jest pasjonatką i lektorka polskiego języka migowego, od wielu lat zaangażowana w promowanie Kultury Głuchych. Od kilku lat polska artystka Visual Vernacular.

Warsztaty zaplanowaliśmy w dniach 3, 4 i 5 marca 2023 roku. Będą odbywać się w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu. W piątek zajęcia rozpoczniemy o godzinie 17, zakończymy około 20. W sobotę startujemy o 9 i kończymy około 18. Natomiast w niedzielę zaczniemy o 10.30, zaś koniec planujemy na godzinę 17.30. Łącznie warsztaty obejmują 20 godzin lekcyjnych.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 350zł. Liczba miejsc jest ograniczona, więc nie zwlekajcie z zapisami. Te zaś prowadzimy do 20 lutego lub do wyczerpania miejsc. Zapisać można się telefonicznie (tel. 690 502 670), mailowo (kontakt@fonis.pl), bądź też osobiście w biurze Fundacji.

Poniżej informacja o warsztatach Visual Vernacular w polskim języku migowym

Accessibility Toolbar