W adwentowym klimacie…

W adwentowym klimacie upłynęły w Fundacji FONIS warsztaty florystyczne dla niesłyszących i słabosłyszących seniorów z Klubu Seniora „Integracja”. Wprawdzie mieliśmy tworzyć dziś jesienne flower boxy, ale ostatecznie pani prowadząca zdecydowała, że już zaczniemy przygotowywać się do świąt i popracujemy w klimacie adwentu. Z naszej propozycji skorzystała grupa kilkunastu osób, która spotkała się “pod 4” na wrocławskim Ostrowie Tumskim.

W czasie spotkania niesłyszący i słabosłyszący seniorzy w ramach krótkiej części wykładowej dowiedzieli się co nieco na temat parków narodowych. Otrzymali także garść informacji o kompozycjach kwiatowych nazywanych flower boxami. Natomiast w części praktycznej sami stworzyli niepowtarzalne adwentowe flower boxy. Do wykorzystania mieli m.in. zielone gałązki świerku, kolorowe bombki i inne ozdoby świąteczne. Oczywiście nie mogło zabraknąć świec, skoro były to kompozycje adwentowe. Uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością. Niektórzy chętnie skorzystali z pomocy asystentki😊. Może wykonana dziś własnoręcznie kompozycja będzie fajnym prezentem dla kogoś bliskiego albo też piękną dekoracją mieszkania.

Dzisiejsze warsztaty były ostatnią w tym roku warsztatową propozycją dla naszych seniorów. W tym roku kalendarzowym zaprosimy ich jeszcze na spotkanie wigilijne. To odbędzie się w piątek 15 grudnia 2023 roku. Już dziś bardzo serdecznie zapraszamy!

W adwentowym klimacie 3 - W adwentowym klimacie… W adwentowym klimacie 2 - W adwentowym klimacie… W adwentowym klimacie 1 - W adwentowym klimacie…

W adwentowym klimacie to warsztaty, które odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego: „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2022-2023 roku – Aktywny senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - W adwentowym klimacie…

 

Accessibility Toolbar