“W świecie ciszy” – warsztaty profilaktyczne

“W świecie ciszy” – warsztaty profilaktyczne. W czwartkowy poranek 15 grudnia 2022 roku wolontariusze Fundacji FONIS wyruszyli do Łoziny. Tam w Szkole Podstawowej imienia Kazimierza Górskiego prowadzili warsztaty profilaktyczne, podpowiadając dzieci i młodzieży, jak zadbać o własny słuch.

Ponieważ liczba uczniów jest zbyt duża, aby wszyscy mogli jednocześnie uczestniczyć w zajęciach, podzieliliśmy społeczność szkolną na cztery grupy wiekowe. Każda z nich mogła zarówno nauczyć się polskiego alfabetu migowego, jak i dowiedzieć się, jak wygląda i działa aparat słuchowy. O to zadbali: Halyna i Arkadiusz – nasi wolontariusze. Ponadto ks. Tomasz – założyciel Fundacji FONIS – wystąpił z krótką prelekcją na temat świata ciszy, Kultury Głuchych oraz problemów w codziennym funkcjonowaniu osób niesłyszących. Uczniowie najmłodszych klas posłuchali historii o Zosi i Alicji, które w szkole spotkały niesłyszącego chłopca Eryka. Dzieci i młodzież nie tylko z uwagą słuchały prelegentów, ale także z dociekliwością dopytywały o różne kwestie związane z osobami niesłyszącymi.

Zwieńczeniem spotkania każdej grupy był występ Arkadiusza Bazaka. Pantomimiczne przedstawienie “Filharmonia” sprawiło zarówno małym, jak i dużym sporo radości. Chociaż to młodsi chętniej odgrywali rolę muzyków, grających na różnych instrumentach. Starszych trzeba było “wyciągać wołami”. Ale i z nimi doskonale poradził sobie dyrygujący orkiestrą Arkadiusz.

Dziękujemy za serdecznie przyjęcie. Mamy nadzieję, że będzie to początek dłuższej i owocnej współpracy. Obie strony są otwarte na wspólne działanie.

W swiecie ciszy warsztaty profilaktyczne - "W świecie ciszy" - warsztaty profilaktyczne W swiecie ciszy warsztaty profilaktyczne1 - "W świecie ciszy" - warsztaty profilaktyczne W swiecie ciszy warsztaty profilaktyczne2 - "W świecie ciszy" - warsztaty profilaktyczne

Accessibility Toolbar