W wigilijnej atmosferze

W wigilijnej atmosferze spotkali się wolontariusze Fundacji FONIS, by przeżywać radość z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Przy wspólnym wigilijnym stole zasiadła grupa 17 osób, które łączy idea niesienia pomocy innym.

Było tak, jak w prawdziwej rodzinie. Rozpoczęliśmy od przeczytania fragmentu Pisma Świętego mówiącego o narodzeniu Pana Jezusa. Była też modlitwa, a następnie łamanie się opłatkiem i szczere, z serca płynące życzenia, nie tylko te świąteczne, ale również takie na cały nowy rok. Potem zasiedliśmy do suto zastawionego potrawami wigilijnymi stołu. Nie obyło się bez barszczu z uszkami, pierogów z kapustą i grzybami, krokietów oraz ryby. Było także miejsce na wigilijne słodkości.

Kiedy nasyciliśmy nasze żołądki, rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie. Najpiękniejsze polskie kolędy rozbrzmiewały – również w języku migowym – przy akompaniamencie gitary i skrzypiec. I tu ukłon w stronę ks. Tomasza i Lucynki, którzy w mig stworzyli muzyczny duet. Okazało się, że w świecie ciszy też mogą rozbrzmiewać dźwięki świątecznych piosenek i kolęd.

Było to pierwsze wigilijne spotkanie wolontariuszy Fundacji FONIS, ale już dziś wiemy, że wpisze się ono na stałe do naszego kalendarza wydarzeń.

W wigilijnej atmosferze - W wigilijnej atmosferze W wigilijnej atmosferze1 - W wigilijnej atmosferze W wigilijnej atmosferze2 - W wigilijnej atmosferze

Accessibility Toolbar