Wakacyjna wyprawa z Fundacją FONIS

Wakacyjna wyprawa z Fundacją FONIS. Dobiega końca kolejna wakacyjna wyprawa z Fundacją FONIS. Tym razem wybraliśmy się w zagraniczną podróż, aby odwiedzić Chorwację oraz Medjugorie (Bośnia i Hercegowina). Na nasze zaproszenie odpowiedziała dość liczna, bo ponad 50-osobowa grupa. W przeważającej większości były to osoby niesłyszące i słabosłyszące. Wśród nich przede wszystkim wrocławianie, ale nie brakowało też osób z innych zakątków Polski.

Podczas 8 dni udało nam się zobaczyć najpiękniejsze zakątki chorwackiej Dalmacji. Oprócz Plitwickich Jezior odwiedziliśmy Trogir, Split i Dubrownik. W każdym z miast czekali na nas lokalni przewodnicy, którzy w barwny sposób przybliżyli nam historię tych wyjątkowych miejsc. Jednak głównym celem wyprawy było małe miasteczko w Bośni i Hercegowinie – Medjugorie. To właśnie tam od 1981 roku mają miejsce objawienia maryjne. Wprawdzie nie ma jeszcze oficjalnego zatwierdzenia objawień ze strony Kościoła (bo objawienia wciąż trwają), to jednak miejsce to przyciąga wielu pielgrzymów z różnych stron świata.

I chociaż wyprawa miała charakter pielgrzymkowy, nie zabrakło czasu na relaks. Dwie noce bowiem spędziliśmy w malowniczym Neum położonym u wybrzeży Adriatyku. Tam też mieliśmy okazję skosztować owoców morza i dobrego wina. Ponadto wszyscy płynęliśmy statkiem, a niektórzy pływali w morzu.

Uczestnikom wyprawy dziękujemy za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery pełnej radości i dobrego humoru. Słowa uznania należą się również dla biura podróży Camino Travel, które profesjonalnie przygotowało nasz wypoczynek.

Wakacyjna wyprawa z Fundacja FONIS - Wakacyjna wyprawa z Fundacją FONIS Wakacyjna wyprawa z Fundacja FONIS1 - Wakacyjna wyprawa z Fundacją FONIS Wakacyjna wyprawa z Fundacja FONIS3 - Wakacyjna wyprawa z Fundacją FONIS

Accessibility Toolbar