Wakacyjne spotkanie

Lato w pełni, piękna, słoneczna pogoda, czas urlopów i wypoczynku – to dobre powody na wakacyjne spotkanie. Takie właśnie spotkanie odbyło się  w sobotnie popołudnie w Fundacji FONIS. W gościnnych progach (a w zasadzie w pięknym ogrodzie) Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu spotkała się kilkunastoosobowa grupa wolontariuszy naszej fundacji.  Cel spotkania był jeden – wspólnie spędzić ze sobą czas w miłej i radosnej atmosferze. I udało się!

Rozpoczęliśmy o godz. 15.00 zbiórką „pod 4”, choć niektórzy chwilkę spóźnieni dotarli bezpośrednio do seminaryjnego ogrodu. Przynieśliśmy ze sobą nie tylko kiełbaski, napije, sałatki i inne pyszności, ale także gry i piłkę, by aktywnie spędzić ten czas.

Na początku panowie zajęli się rozpalaniem grilla i smażeniem kiełbasek, a panie przygotowaniem stołu. Tradycyjny podział ról został więc zachowany J Potem usiedliśmy wspólnie przy stole i ze smakiem zjedliśmy przygotowane pyszności. Następnie był czas na aktywność fizyczną, by spalić nadwyżkę kalorii. Jedni poszli więc grać w siatkówkę, inni w bule, a jeszcze inni w badmintona. Oczywiście nie zabrakło miłośników rozmów przy stole. Ci więc zostali i toczyli ożywione pogawędki.

Nim się spostrzegliśmy, zrobił się wieczór i trzeba było wracać do domów. Sobotnie wakacyjne spotkanie upłynęło nam bardzo szybko. Może dlatego, że było to pierwsze od prawie pół roku spotkanie naszych wolontariuszy. Dziękujemy sobie wzajemnie za towarzystwo, wspólną zabawę i rozmowy. Miejmy nadzieję, że wkrótce znowu się spotkamy. Tym razem jednak, aby zaplanować pracę wolontaryjną na najbliższe miesiące. A zatem do zobaczenia!

%d bloggers like this: