Warsztaty inspirowane Dniem rybaka

Warsztaty inspirowane Dniem rybaka miały miejsce we wtorek 29 czerwca 2021 roku w Klubie Seniora “Integracja”. Na kolejnych warsztatach rękodzieła seniorzy własnoręcznie wykonali piękne witraże, które mogą posłużyć jako ozdoba mieszkania. Mogą również dołączyć do kolekcji prac wykonanych w ramach warsztatów rękodzieła. Było to bowiem kolejne już spotkanie, z którego uczestnicy mogli zabrać do domu własnoręcznie wykonane arcydzieła.

Tym razem miały one kształt ryb. A to dlatego, że prowadząca warsztaty pani Kinga, szukając inspiracji, znalazła w kalendarzu świąt nietypowych pod datą 29 czerwca – Dzień rybaka. Witraż składał się z trzech różnokolorowych elementów. Każdy trzeba było dokładnie oszlifować tak, aby szkło było matowe. Następnie oszlifowane szkiełka seniorzy okleili specjalną miedzianą taśmą, dzięki czemu można je było połączyć ze sobą w procesie zwanym lutowaniem. W ten sposób, z trzech elementów, powstały witrażowe ryby.

Ponieważ na warsztaty zapisała się spora grupa chętnych, seniorzy pracowali w dwóch kilkuosobowych grupach. Mamy nadzieję, że także kolejne warsztaty rękodzieła będą się cieszyły równie dużym zainteresowaniem. Te zaś zaplanowaliśmy na 27 lipca 2021 roku. Szczegóły wkrótce w naszym kalendarzu.

Warsztaty inspirowane Dniem rybaka odbyły się w ramach realizacji przez Fundację FONIS zadania publicznego “Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny Senior” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Warsztaty inspirowane Dniem rybaka

 

Accessibility Toolbar