Warsztaty języka migowego dla Skautów Europy

Warsztaty języka migowego dla Skautów Europy. W sobotnie południe 6 maja 2023 roku mieliśmy przyjemność przeprowadzić warsztaty języka migowego dla Skautów Europy. W tym celu pięcioro wolontariuszy Fundacji FONIS wyruszyło na wrocławski Strachocin. Tam bowiem spotyka się 8 i 14 Gromada Wrocławska Skautów Europy.

Warsztaty rozpoczął ksiądz Tomasz, który zaprosił uczestników do testowania słuchu. Każdy mógł spróbować swoich sił w rozpoznawaniu dźwięków i odgadywaniu ich źródła. Następnie Edyta i Henryk uczyli daktylografii czyli alfabetu migowego. Gdy już uczestnicy poznali wszystkie literki przyszedł czas na sprawdzenie się podczas zabawy w głuchy telefon. Tę zaś poprowadziła Karolina oraz Klaudia. Przy czym Klaudia nie podawała hasła za pomocą liter lecz za pomocą znaków języka migowego. W taki oto sposób płynnie przeszliśmy do przedostatniej części czyli do Polskiego Języka Migowego. Skauci poznali kilkadziesiąt znaków z kategorii zwierzęta, jedzenie czy podróż. Zwieńczeniem spotkania była okazja do zadawania pytań, a tych nie brakowało. Dziewczęta bowiem były bardzo zainteresowane tematem. Dopytywały między innymi o aparaty słuchowe i implanty ślimakowe, o to czy Głusi myślą pojęciami, czy też o to jak budzą się rano, skoro nie słyszą budzika.

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie. Mamy nadzieję, że spotkanie takie, jak to dzisiejsze uczynią świat bardziej przyjazny i otwarty na potrzeby osób niesłyszących i słabosłyszących.

Warsztaty jezyka migowego dla Skautow Europy - Warsztaty języka migowego dla Skautów Europy Warsztaty jezyka migowego dla Skautow Europy1 - Warsztaty języka migowego dla Skautów Europy Warsztaty jezyka migowego dla Skautow Europy2 - Warsztaty języka migowego dla Skautów Europy

Accessibility Toolbar