Warsztaty języka migowego dla wolontariuszy KSM

W piątkowy poranek 25 sierpnia 2023 roku Alicja i Przemysław z Fundacji FONIS prowadzili warsztaty języka migowego dla wolontariuszy KSM. Do Henrykowa, gdzie odbyło się spotkanie, przybyliśmy na zaproszenie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej. Tam bowiem trwa Zjazd Formacyjny KSM, w czasie którego około sześćdziesięcioosobowa grupa młodych ludzi przygotowuje się do XIV Pielgrzymki Osób Niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.

Uczestnicy dzisiejszych warsztatów mogli poznać sposoby komunikacji z Głuchymi, polski alfabet migowy, a także kilka podstawowych znaków migowych. Pracowaliśmy w dwóch grupach tak, aby każdy w komfortowych warunkach miał możliwość zapoznania się z podstawami języka migowego. Gdy już młodzież poznała wszystkie literki, przyszedł czas na sprawdzenie się podczas zabawy w „głuchy telefon” i kalambury. Te zabawy zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem i towarzyszy im moc radości. Największym zaś wyzwaniem było odczytywanie mowy z ruchu warg. Zabawa była przednia!

Cieszymy się bardzo, że tylu młodych ludzi z tak wielkim zaangażowaniem chce poznawać świat ciszy. A ponieważ na Pielgrzymkę Osób Niepełnosprawnych do Henrykowa wybiera się również spora  grupa osób niesłyszących, być może wolontariusze wykorzystają zdobyte umiejętności w czasie tej właśnie pielgrzymki.

Warsztaty języka migowego dla wolontariuszy KSM to kolejne nasze działanie edukacyjne. Lubimy takie spotkania. Dziękujemy więc Organizatorom za zaproszenie i wesołą atmosferę.

 

Uczymy migac w Henrykowie1 - Warsztaty języka migowego dla wolontariuszy KSM Uczymy migac w Henrykowie2 - Warsztaty języka migowego dla wolontariuszy KSM Uczymy migac w Henrykowie4 - Warsztaty języka migowego dla wolontariuszy KSM Uczymy migac w Henrykowie5 - Warsztaty języka migowego dla wolontariuszy KSM

Accessibility Toolbar