Warsztaty z biżuterią

Warsztaty z biżuterią. Pomimo wakacji nasz Klub Seniora “Integracja” działa bardzo aktywnie. Za nami kolejne warsztaty z rękodzieła. Tym razem dziełem seniorów jest biżuteria. A ponieważ mamy lato, to taka biżuteria może być świetnym dodatkiem do letnich stylizacji.

Grupa kilkunastu osób przybyła “pod 4” do Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej, aby tam pod czujnym okiem pani Kingi wykonać kolorowe ozdoby. Praca rozpoczęła się od szlifowania kamieni. Następnym etapem było oklejenie ich specjalną taśmą, która po ocynowaniu pozwoliła na połączenie kamieni za pomocą lutownicy. Na koniec pozostało już tylko dodać zapięcie i zawieszki były gotowe.

Każdy z uczestniczących niesłyszących i słabosłyszących seniorów mógł efekt swojej pracy zabrać ze sobą do domu. Panie, które uczestniczyły w zajęciach, cieszyły się, że będą mogły nosić zrobioną przez siebie biżuterię. Część osób natomiast uznała, że to może być świetny prezent dla bliskiej osoby.

Warsztaty, oprócz tego, że były okazją do aktywizacji seniorów i rozwijania ich sprawności manualnych, były także spotkaniem towarzyskim. Zawsze bowiem tego typu działaniom towarzyszą serdeczne rozmowy, których na co dzień bardzo brakuje osobom niesłyszącym. Na krótką relację fotograficzną z warsztatów zapraszamy na nasz profil facebookowy. A wkrótce przedstawimy kolejne propozycje naszego Klubu Seniora.

Warsztaty z biżuterią to kolejne działanie Fundacji FONIS w ramach realizacji zadania publicznego: Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2020-2021 – Aktywny senior współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

PL podstawowy 01 - Warsztaty z biżuterią

Accessibility Toolbar