Wigilijne spotkanie wolontariuszy

Wigilijne spotkanie wolontariuszy. W piątkowy wieczór “pod 4” odbyło się wigilijne spotkanie wolontariuszy Fundacji FONIS. Po zeszłorocznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa wróciliśmy do pięknej tradycji spotkania przy świątecznym stole. I jak się okazało bardzo nam tego brakowało, ponieważ na spotkanie przybyło dziś 25 osób.

Rozpoczęliśmy zgodnie ze zwyczajem, czyli od odczytania fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Następnie ks. Tomasz poprowadził modlitwę i złożył życzenia. Po przełamaniu się opłatkiem zasiedliśmy do stołu, który był suto zastawiony. Zadbali o to wolontariusze, dzięki którym smakowaliśmy barszcz z uszkami, pierogi, krokiety i śledzie. Były też owoce i słodkości.

Dzisiejszy wieczór, który przypomniał nam narodzenie Jezusa, był też okazją do świętowania innych urodzin. Bowiem w grudniu 2021 roku swoje okrągłe urodziny obchodzi siostra Bonita Bastek. Złożyliśmy jej życzenia i obdarowali koszem róż. Kto chciałby się dowiedzieć, jaka jest owa okrągła rocznica urodzin, niech policzy róże w bukiecie, który otrzymała Siostra.

Dalsza część wieczoru upłynęła na serdecznych rozmowach. Okazało się, że różnica wieku wśród wolontariuszy może być okazją do wzajemnego ubogacenia się wiedzą i doświadczeniem.

Dzisiejsze spotkanie przy wigilijnym stole było jednocześnie grudniowym spotkaniem wolontariuszy, które zwykle wypada w czwarty piątek miesiąca. A ponieważ w tym roku będzie to akurat 24 grudnia, czyli wigilia, więc spotkanie wolontariuszy się nie odbędzie. Zapraszamy już dziś na styczniowe spotkanie. Zaplanowaliśmy je na 28 stycznia 2022 roku.

Wigilijne spotkanie wolontariuszy1 - Wigilijne spotkanie wolontariuszy Wigilijne spotkanie wolontariuszy2 - Wigilijne spotkanie wolontariuszy Wigilijne spotkanie wolontariuszy3 - Wigilijne spotkanie wolontariuszy