Wiosenni goście

Z początkiem wiosny Fundację FONIS odwiedzili pierwsi wiosenni goście. Była to redakcja programu “Spotkania w świecie ciszy”. Pewnie pamiętacie, że przed dwoma miesiącami również u nas byli. Przygotowaliśmy wówczas wspólnie program prezentujący różnorodne działania Fundacji. Tym razem nasi goście chcieli dowiedzieć się, jakie mieliśmy plany na Wielki Post i zbliżającą się wielkimi krokami Wielkanoc. Wszystko to po to, aby przygotować świąteczne wydanie “Spotkań w świecie ciszy”.

Czwartkowe popołudnie upłynęło więc na relacjonowaniu przebiegu nagrań do Męki Pańskiej i Drogi krzyżowej. Nagrania odbyły się kilkanaście dni wcześniej, o czym na bieżąco Was informowaliśmy (Podróż w czasie). Na spotkanie z Panią redaktor zaprosiliśmy kilka osób zaangażowanych w oba projekty, aby opowiedziały o swoich wrażeniach, a także rolach, które zostały im powierzone. Nie musimy chyba dodawać, że zarówno Mękę Pańską, jak i Drogę krzyżową nagraliśmy w języku migowym i opatrzyliśmy napisami. Wszystko po to, aby były dostępne przede wszystkim dla osób niesłyszących i słabosłyszących. Był jeszcze jeden powód wizyty naszych gości. Otóż na świąteczny czas nasi najmłodsi podopieczni, czyli niesłyszące i słabosłyszące dzieci przygotowują występ-niespodziankę. I o tym również dowiecie się, oglądając wielkanocne wydanie programu “Spotkania w świecie ciszy”.

W czasie nagrywania materiału zadbaliśmy o to, aby odbyło się ono w warunkach reżimu sanitarnego. Dlatego też zapraszaliśmy osoby występujące na daną godzinę tak, by zapewnić wszystkim bezpieczeństwo. Nie zapomnieliśmy także o maseczkach i dezynfekcji rąk.

A zatem serdecznie zapraszamy do oglądania programu “Spotkania w świcie ciszy”. Emisja świątecznego odcinka już w Wielką Sobotę.

 

Accessibility Toolbar